logo_projekt

Spletni portal Boletus informaticus

Statistika Letna poročila Karte razširjenosti Fotografije v BI Strokovnjaki    Prijava  Registracija
Zadnja dodana latinska imena Zadnja posodobljena latinska imena Zadnja dodana slovenska imena Zadnja posodobljena slovenska imena

Zadnja dodana latinska imena

Latinsko imeDružinaRedRazredDatum vnosa  
Entoloma plebeioides (Schulzer) Noordel. (1985)EntolomataceaeAgaricalesAgaricomycetes01.03.2024 11:05KartaIF
Atheniella leptophylla (Peck) Gminder & Böhning (2016)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes01.03.2024 11:02KartaIF
Orbilia eucalypti (W. Phillips & Harkn.) Sacc. (1889)OrbiliaceaeOrbilialesOrbiliomycetes27.02.2024 22:04KartaIF
Durella atrocyanea (Fr.) Höhn. (1919)HelotiaceaeHelotialesLeotiomycetes25.02.2024 18:38KartaIF
Cytospora leucostoma (Pers.) Sacc. (1881)ValsaceaeDiaporthalesSordariomycetes25.02.2024 13:52KartaIF
Vexillomyces atrovirens (Pers.) Baral, Quijada & G. Marson (2020)TympanidaceaeLeotialesLeotiomycetes24.02.2024 20:18KartaIF
Vexillomyces S. Bien, C. Kraus & Damm (2019)TympanidaceaeLeotialesLeotiomycetes24.02.2024 20:18KartaIF
Pseudocosmospora eutypellae C.S. Herrera & P. Chaverri (2013)NectriaceaeHypocrealesSordariomycetes24.02.2024 19:50KartaIF
Cortinarius aurantiobasalis Bidaud (1993)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes23.02.2024 21:30KartaIF
Phlegmacium aurantiobasalis (Bidaud) Niskanen & Liimat. (2022)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes23.02.2024 21:30KartaIF
Lopadostoma dryophilum (Nitschke ex G.H. Otth) Jaklitsch, J. Fourn. & Voglmayr (2014)LopadostomataceaeXylarialesSordariomycetes21.02.2024 12:05KartaIF
Lopadostoma (Nitschke) Traverso (1906)LopadostomataceaeXylarialesSordariomycetes21.02.2024 12:05KartaIF
Orbilia crenatomarginata (Höhn.) Sacc. & Trotter (1913)OrbiliaceaeOrbilialesOrbiliomycetes20.02.2024 15:34KartaIF
Pseudolachnea hispidula (Schrad.) B. Sutton (1977)ChaetosphaeriaceaeChaetosphaerialesSordariomycetes19.02.2024 21:18KartaIF
Pseudolachnea Ranoj. (1910)ChaetosphaeriaceaeChaetosphaerialesSordariomycetes19.02.2024 21:18KartaIF
Myrmaecium fulvopruinatum (Berk.) Jaklitsch & Voglmayr (2015)ValsariaceaeValsarialesDothideomycetes17.02.2024 20:52KartaIF
Myrmaecium Nitschke ex Fuckel (1870)ValsariaceaeValsarialesDothideomycetes17.02.2024 20:52KartaIF
Perzia triseptata Baral & B. Perić (2017)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes17.02.2024 18:26KartaIF
Perzia Baral & B. Perić (2017)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes17.02.2024 18:26KartaIF
Phomatospora berkeleyi Sacc. (1875)Incertae sedisAuricularialesAgaricomycetes11.02.2024 14:33KartaIF
Diaporthe briardiana Sacc. (1884)DiaporthaceaeDiaporthalesSordariomycetes11.02.2024 12:54KartaIF
Menispora glauca (Link) Pers. (1822)ChaetosphaeriaceaeChaetosphaerialesSordariomycetes09.02.2024 19:25KartaIF
Menispora Pers. (1822)ChaetosphaeriaceaeChaetosphaerialesSordariomycetes09.02.2024 19:25KartaIF
Discosia strobilina Lib. (1837)AmphisphaeriaceaeXylarialesSordariomycetes09.02.2024 17:39KartaIF
Discosia strobilina Lib. ex Sacc. (1884)AmphisphaeriaceaeXylarialesSordariomycetes09.02.2024 17:39KartaIF
Cryptomarasmius corbariensis (Roum.) T.S. Jenkinson & Desjardin (2014)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes04.02.2024 20:12KartaIF
Cryptomarasmius T.S. Jenkinson & Desjardin (2014)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes04.02.2024 20:12KartaIF
Biporispora europaea J.D. Rogers, Y.M. Ju & Cand. (1999)XylariaceaeXylarialesSordariomycetes02.02.2024 20:53KartaIF
Biporispora J.D. Rogers, Y.M. Ju & Cand. (1999)XylariaceaeXylarialesSordariomycetes02.02.2024 20:53KartaIF
Rosellinia corticium (Schwein.) Sacc. (1882)XylariaceaeXylarialesSordariomycetes01.02.2024 23:11KartaIF
Hyalopeziza millepunctata (Lib.) Raitv. (1970)HyaloscyphaceaeHelotialesLeotiomycetes01.02.2024 15:55KartaIF
Proliferodiscus tricolor (Sowerby) Baral (2009)LachnaceaeHelotialesLeotiomycetes01.02.2024 15:04KartaIF
Wuestneia chrysostroma (Fr.) U. Braun & Bensch (2021)MelanconidaceaeDiaporthalesSordariomycetes28.01.2024 18:12KartaIF
Wuestneia Auersw. ex Fuckel (1864)MelanconidaceaeDiaporthalesSordariomycetes28.01.2024 18:12KartaIF
Mollisia elegantior (Graddon) Baral (2008)Incertae sedisHelotialesLeotiomycetes27.01.2024 20:07KartaIF
Sarcomyxa serotina (Pers.) V. Papp (2019)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes19.01.2024 22:00KartaIF
Triblidium quercicola nom prov (B. Wergen) (2023)TriblidiaceaeTriblidialesIncertae sedis19.01.2024 21:42KartaIF
Triblidium caliciiforme Rebent. (1805)TriblidiaceaeTriblidialesIncertae sedis19.01.2024 21:42KartaIF
Triblidium Rebent. (1805)TriblidiaceaeTriblidialesIncertae sedis19.01.2024 21:42KartaIF
Diaporthe strumella (Fr.) Fuckel (1870)DiaporthaceaeDiaporthalesSordariomycetes18.01.2024 20:57KartaIF
Nemania serpens var. colliculosa (Schwein.) Y.M. Ju & J.D. Rogers (2002)XylariaceaeXylarialesSordariomycetes17.01.2024 09:57KartaIF
Anthracobia subatra (Rehm) M.M. Moser (1963)PyronemataceaePezizalesPezizomycetes16.01.2024 19:56KartaIF
Cosmospora ustulinae (Teng) C.S. Herrera & P. Chaverri (2015)NectriaceaeHypocrealesSordariomycetes10.01.2024 17:19KartaIF
Diatrypella pulvinata Nitschke (1867)DiatrypaceaeXylarialesSordariomycetes08.01.2024 02:25KartaIF
Trechispora dimitica Hallenb. (1980)HydnodontaceaeTrechisporalesAgaricomycetes05.01.2024 22:24KartaIF
Cryphonectria carpinicola D. Rigling, T. Cech, Cornejo & L. Beenken (2020)CryphonectriaceaeDiaporthalesSordariomycetes05.01.2024 15:00KartaIF
Lophiotrema rubi (Fuckel) Y. Zhang ter, C.L. Schoch & K.D. Hyde (2009)LophiostomataceaePleosporalesDothideomycetes29.12.2023 23:35KartaIF
Calonarius splendens (Rob. Henry) Niskanen & Liimat. (2022)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes29.12.2023 18:29KartaIF
Calonarius odorifer (Britzelm.) Niskanen & Liimat. (2022)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes29.12.2023 18:28KartaIF
Calonarius meinhardii (Bon) Niskanen & Liimat. (2022)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes29.12.2023 18:26KartaIF
Psathyrella fagetophila Örstadius & Enderle (1996)PsathyrellaceaeAgaricalesAgaricomycetes29.12.2023 09:26KartaIF
Mycena fagetorum (Fr.) Gillet (1876)MycenaceaeAgaricalesAgaricomycetes28.12.2023 09:47KartaIF
Fuscopostia leucomallella (Murrill) B.K. Cui, L.L. Shen & Y.C. Dai (2018)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes28.12.2023 09:36KartaIF
Cortinarius conicus (Velen.) Rob. Henry (1942)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes28.12.2023 00:45KartaIF
Inocybe hirtelloides Stangl & J. Veselský (1974)InocybaceaeAgaricalesAgaricomycetes28.12.2023 00:41KartaIF
Clavaria parvispora Kautman., Majerová & Olariaga (2019)ClavariaceaeAgaricalesAgaricomycetes28.12.2023 00:28KartaIF
Clavulinopsis laeticolor (Berk. & M.A. Curtis) R.H. Petersen (1965)ClavariaceaeAgaricalesAgaricomycetes28.12.2023 00:18KartaIF
Ramariopsis subtilis (Pers.) R.H. Petersen (1978)ClavariaceaeAgaricalesAgaricomycetes28.12.2023 00:14KartaIF
Hygrophorus marchii Bres. (1928)HygrophoraceaeAgaricalesAgaricomycetes28.12.2023 00:00KartaIF
Hygrocybe marchii (Bres.) Singer (1943)HygrophoraceaeAgaricalesAgaricomycetes28.12.2023 00:00KartaIF
Typhula erumpens Corner (1970)TyphulaceaeAgaricalesAgaricomycetes27.12.2023 21:50KartaIF
Tremella mesenterica f. crystallina Ew. Gerhardt (1997)TremellaceaeTremellalesTremellomycetes26.12.2023 23:52KartaIF
Tremella mesenterica (Schaeff.) Pers. (1801)TremellaceaeTremellalesTremellomycetes26.12.2023 23:52KartaIF
Skvortzovia furfuracea (Bres.) G. Gruhn & Hallenberg (2018)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes26.12.2023 10:37KartaIF
Skvortzovia Bononi & Hjortstam (1987)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes26.12.2023 10:37KartaIF
Xylodon brevisetus (P. Karst.) Hjortstam & Ryvarden (2009)SchizoporaceaeHymenochaetalesAgaricomycetes25.12.2023 12:08KartaIF
Phlegmacium triumphans (Fr.) Niskanen & Liimat. (2022)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes23.12.2023 11:30KartaIF
Phlegmacium triumphans (Fr.) A. Blytt (1905)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes23.12.2023 11:30KartaIF
Pycnoporus coccineus (Fr.) Bondartsev & Singer (1941)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes22.12.2023 12:38KartaIF
Trametes coccinea (Fr.) Hai J. Li & S.H. He (2014)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes22.12.2023 12:38KartaIF
Pleurotus djamor (Rumph. ex Fr.) Boedijn (1959)PleurotaceaeAgaricalesAgaricomycetes22.12.2023 12:18KartaIF
Tremella fuciformis Berk. (1856)TremellaceaeTremellalesTremellomycetes22.12.2023 12:09KartaIF
Athallia cerinella (Nyl.) Arup, Frödén & Søchting (2013)TeloschistaceaeTeloschistalesLecanoromycetes16.12.2023 08:09KartaIF
Calonarius saporatus (Britzelm.) Niskanen & Liimat. (2022)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes14.12.2023 13:16KartaIF
Pholiota brunnescens A.H. Sm. & Hesler (1968)StrophariaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.12.2023 14:01KartaIF
Thaxterogaster scaurus (Fr.) Niskanen & Liimat. (2022)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.12.2023 12:53KartaIF
Thaxterogaster Singer (1951)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.12.2023 12:53KartaIF
Paraxerula caussei (Maire) R.H. Petersen (2010)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.12.2023 12:05KartaIF
Paraxerula R.H. Petersen (2010)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.12.2023 12:05KartaIF
Muscinupta laevis (Fr.) Redhead, Lücking & Lawrey (2009)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes04.12.2023 13:05KartaIF
Muscinupta Redhead, Lücking & Lawrey (2009)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes04.12.2023 13:05KartaIF
Fuscopostia fragilis (Fr.) B.K. Cui, L.L. Shen & Y.C. Dai (2018)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes04.12.2023 11:59KartaIF
Fuscopostia B.K. Cui, L.L. Shen & Y.C. Dai (2018)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes04.12.2023 11:59KartaIF
Galerina uncialis (Britzelm.) Kühner (1935)StrophariaceaeAgaricalesAgaricomycetes01.12.2023 14:10KartaIF
Tilachlidium brachiatum (Batsch) Petch (1941)TilachlidiaceaeHypocrealesSordariomycetes28.11.2023 14:48KartaIF
Tilachlidium Preuss (1851)TilachlidiaceaeHypocrealesSordariomycetes28.11.2023 14:48KartaIF
Hemimycena mairei (E.-J. Gilbert) Singer (1943)MycenaceaeAgaricalesAgaricomycetes26.11.2023 13:31KartaIF
Helvella calycina Skrede, T.A. Carlsen & T. Schumach. (2017)HelvellaceaePezizalesPezizomycetes26.11.2023 13:22KartaIF
Otidea mirabilis Bolognini & Jamoni (2001)PyronemataceaePezizalesPezizomycetes23.11.2023 13:45KartaIF
Rhizochaete sulphurina (P. Karst.) K.H. Larss. (2016)PhanerochaetaceaePolyporalesAgaricomycetes23.11.2023 10:52KartaIF
Rhodofomes roseus (Alb. & Schwein.) Kotl. & Pouzar (1990)FomitopsidaceaePolyporalesAgaricomycetes22.11.2023 20:55KartaIF
Rhodofomes Kotl. & Pouzar (1990)FomitopsidaceaePolyporalesAgaricomycetes22.11.2023 20:55KartaIF
Candolleomyces candolleanus (Fr.) D. Wächt. & A. Melzer (2020)PsathyrellaceaeAgaricalesAgaricomycetes22.11.2023 05:55KartaIF
Candolleomyces D. Wächt. & A. Melzer (2020)PsathyrellaceaeAgaricalesAgaricomycetes22.11.2023 05:55KartaIF
Tremella aurantia Schwein. (1822)TremellaceaeTremellalesTremellomycetes20.11.2023 21:00KartaIF
Naematelia aurantia (Schwein.) Burt (1921)NaemateliaceaeTremellalesTremellomycetes20.11.2023 21:00KartaIF
Galera pumila (Pers.) J. Favre (1955)HymenogastraceaeAgaricalesAgaricomycetes19.11.2023 22:52KartaIF
Galerina pumila (Pers.) Singer (1961)StrophariaceaeAgaricalesAgaricomycetes19.11.2023 22:52KartaIF
Galera (Fr.) P. Kumm. (1871)HymenogastraceaeAgaricalesAgaricomycetes19.11.2023 22:52KartaIF
Cortinarius serarius Fr. (1838)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes19.11.2023 22:46KartaIF

Zadnja posodobljena latinska imena

Latinsko imeDružinaRedRazredDatum posodobitve  
Tremella mesenterica Retz. (1769)TremellaceaeTremellalesTremellomycetes26.02.2024 06:59KartaIF
Tremella lutescens Pers. (1798)TremellaceaeTremellalesTremellomycetes26.02.2024 06:58KartaIF
Tremella mesenterica f. crystallina Ew. Gerhardt (1997)TremellaceaeTremellalesTremellomycetes26.02.2024 06:56KartaIF
Diplodia corticola A.J.L. Phillips, A. Alves & J. Luque (2004)BotryosphaeriaceaeBotryosphaerialesDothideomycetes14.02.2024 13:59KartaIF
Triblidium quercicola nom prov (B. Wergen) (2023)TriblidiaceaeTriblidialesIncertae sedis19.01.2024 23:09KartaIF
Hohenbuehelia serotina (Pers.) Singer (1951)PleurotaceaeAgaricalesAgaricomycetes19.01.2024 22:04KartaIF
Agaricus serotinus Schrad. (1794)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes19.01.2024 22:03KartaIF
Panellus serotinus (Pers.) Kühner (1950)MycenaceaeAgaricalesAgaricomycetes19.01.2024 22:02KartaIF
Sarcomyxa P. Karst. (1891)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes19.01.2024 22:01KartaIF
Sarcomyxa serotina (Pers.) P. Karst. (1891)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes19.01.2024 22:00KartaIF
Podofomes trogii (Fr.) Pouzar (1971)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes08.01.2024 20:19KartaIF
Trametella trogii (Berk.) Domański (1968)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes08.01.2024 20:19KartaIF
Coriolopsis trogii (Berk.) Domański (1974)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes08.01.2024 20:18KartaIF
Funalia trogii (Berk.) Bondartsev & Singer (1941)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes08.01.2024 20:18KartaIF
Trametes trogii Berk. (1850)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes08.01.2024 20:17KartaIF
Badhamia utricularis (Bull.) Berk. (1852)PhysaraceaePhysaridaMyxogastria08.01.2024 20:01KartaIF
Steccherinum bourdotii Saliba & A. David, (1988)MeruliaceaePolyporalesAgaricomycetes28.12.2023 21:54KartaIF
Mucidula mucida (Schrad.) Pat. (1887)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes14.12.2023 15:56KartaIF
Xerula caussei Maire (1937)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.12.2023 08:45KartaIF
Oudemansiella nigra Dörfelt (1973)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.12.2023 08:45KartaIF
Cortinarius scaurus (Fr.) Fr. (1838)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.12.2023 08:40KartaIF
Muscinupta laevis (Fr.) Redhead, Lücking & Lawrey (2009)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes04.12.2023 13:06KartaIF
Galerina uncialis (Britzelm.) Kühner (1935)StrophariaceaeAgaricalesAgaricomycetes01.12.2023 14:10KartaIF
Merulius tremellosus Schrad. (1794)MeruliaceaePolyporalesAgaricomycetes23.11.2023 23:09KartaIF
Cantharellus muscorum (Roth) Fr. (1821)CantharellaceaeCantharellalesAgaricomycetes23.11.2023 23:08KartaIF
Phlebia tremellosa (Schrad.) Nakasone & Burds. (1984)MeruliaceaePolyporalesAgaricomycetes23.11.2023 23:07KartaIF
Fomitopsis rosea (Alb. & Schwein.) P. Karst. (1881)FomitopsidaceaePolyporalesAgaricomycetes23.11.2023 23:00KartaIF
Typhula filiformis (Bull.) Fr. (1838)TyphulaceaeAgaricalesAgaricomycetes22.11.2023 06:27KartaIF
Candolleomyces candolleanus (Fr.) D. Wächt. & A. Melzer (2020)PsathyrellaceaeAgaricalesAgaricomycetes22.11.2023 05:57KartaIF
Leucocoprinus badhamii (Berk. & Broome) Locq. (1943)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes20.11.2023 21:06KartaIF
Leucoagaricus badhamii (Berk. & Broome) Singer (1951)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes20.11.2023 21:05KartaIF
Tricholomella constricta (Fr.) Zerova ex Kalamees (1992)LyophyllaceaeAgaricalesAgaricomycetes10.11.2023 17:59KartaIF
Macrotyphula filiformis (Bull.) Paechn. (1987)TyphulaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.11.2023 20:16KartaIF
Macrotyphula phacorrhiza (Reichard) Olariaga, Huhtinen, Læssøe, J.H. Petersen & K. Hansen (2020)TyphulaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.11.2023 20:15KartaIF
Macrotyphula fistulosa (Holmsk.) R.H. Petersen (1972)TyphulaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.11.2023 20:14KartaIF
Macrotyphula juncea (Alb. & Schwein.) Berthier (1974)TyphulaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.11.2023 20:13KartaIF
Psathyrella corrugis (Pers.) Konrad & Maubl. (1949)PsathyrellaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.11.2023 20:12KartaIF
Russula olivobrunnea Ruots. & Vauras (1994)RussulaceaeRussulalesAgaricomycetes06.11.2023 00:59KartaIF
Cortinarius orichalceus (Batsch) Fr.CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes16.10.2023 05:23KartaIF
Boletus impolitus Fr. (1838)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes22.09.2023 09:03KartaIF
Boletus depilatus Redeuilh (1986)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes22.09.2023 08:58KartaIF
Byssostilbe stilbigera (Berk. & Broome) Petch (1912)ClavicipitaceaeHypocrealesSordariomycetes08.09.2023 22:17KartaIF
Macrolepiota subsquarrosa (Locq.) Bon (1981)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.08.2023 23:00KartaIF
Sarcodon joeides (Pass.) Bataille (1924)BankeraceaeThelephoralesAgaricomycetes09.08.2023 22:42KartaIF
Sarcodon ioeides (Pass.) Bataille (1924)BankeraceaeThelephoralesAgaricomycetes09.08.2023 22:42KartaIF
Trichia decipiens var. decipiens (Pers.) T. Macbr. (1899)TrichiaceaeTrichiidaMyxogastria01.08.2023 14:16KartaIF
Trichia decipiens (Pers.) T. Macbr. (1899)TrichiaceaeTrichiidaMyxogastria01.08.2023 14:15KartaIF
Grosmannia cucullata (H. Solheim) Zipfel, Z.W. de Beer & M.J. Wingf. (2006)OphiostomataceaeOphiostomatalesSordariomycetes14.07.2023 11:46KartaIF
Leptographium cucullatum (H. Solheim)M.L. Yin, Z.W. de Beer & M.J. Wingf. (2019)OphiostomataceaeOphiostomatalesSordariomycetes14.07.2023 11:46KartaIF
Grosmannia olivacea (Math.-Käärik) Zipfel, Z.W. de Beer & M.J. Wingf. (2006)OphiostomataceaeOphiostomatalesSordariomycetes14.07.2023 11:42KartaIF
Leptographium olivaceum (Math.-Käärik) M.L. Yin, Z.W. de Beer & M.J. Wingf. (2019)OphiostomataceaeOphiostomatalesSordariomycetes14.07.2023 11:42KartaIF
Dermatea carpinea (Pers.) Fr. (1849)DermateaceaeHelotialesLeotiomycetes07.06.2023 09:45KartaIF
Pezicula carpinea (Pers.) Tul. ex Fuckel (1870)DermateaceaeHelotialesLeotiomycetes07.06.2023 09:45KartaIF
Phanerochaete sanguinea (Fr.) Pouzar (1973)PhanerochaetaceaePolyporalesAgaricomycetes06.06.2023 15:35KartaIF
Marasmiellus ramealis (Bull.) Singer (1948)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes06.06.2023 15:30KartaIF
Marasmius ramealis (Bull.) Fr. (1838)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes06.06.2023 15:29KartaIF
Nectria episphaeria (Tode) Fr. (1849)NectriaceaeHypocrealesSordariomycetes05.06.2023 18:11KartaIF
Lachnum nidulum (J.C. Schmidt & Kunze) P. Karst. (1871)HyaloscyphaceaeHelotialesLeotiomycetes05.06.2023 18:10KartaIF
Lasiobelonium nidulum (J.C. Schmidt & Kunze) Spooner (1987)HyaloscyphaceaeHelotialesLeotiomycetes05.06.2023 18:10KartaIF
Lachnum nidulus (J.C. Schmidt & Kunze) P. Karst. (1871)HyaloscyphaceaeHelotialesLeotiomycetes05.06.2023 18:09KartaIF
Lasiobelonium nidulus (J.C. Schmidt & Kunze) Spooner (1987)HyaloscyphaceaeHelotialesLeotiomycetes05.06.2023 18:09KartaIF
Exarmidium P. Karst. (1873)HyponectriaceaeXylarialesSordariomycetes13.05.2023 22:56KartaIF
Peziza ampliata Pers. (1822)PezizaceaePezizalesPezizomycetes11.05.2023 23:22KartaIF
Peziza ampelina Quél. (1880)PezizaceaePezizalesPezizomycetes11.05.2023 23:22KartaIF
Pseudovalsa umbonata (Tul. & C. Tul.) Sacc. (1883)CoryneaceaeDiaporthalesSordariomycetes09.05.2023 22:21KartaIF
Corticium quercicola Jülich (1982)CorticiaceaeCorticialesAgaricomycetes29.04.2023 21:31KartaIF
Exidia cartilaginea S. Lundell & Neuhoff (1935)AuriculariaceaeAuricularialesTremellomycetes25.04.2023 07:01KartaIF
Nectria cosmariospora Ces. & De Not. (1863)NectriaceaeHypocrealesSordariomycetes16.04.2023 11:03KartaIF
Peziza violacea Pers. (1794)PezizaceaePezizalesPezizomycetes16.04.2023 10:56KartaIF
Cucurbitaria rhamni (Nees) Fuckel (1870)CucurbitariaceaePleosporalesDothideomycetes16.04.2023 10:54KartaIF
Xylodon sambuci (Pers.) Ţura, Zmitr., Wasser & Spirin (2011)SchizoporaceaeHymenochaetalesAgaricomycetes09.04.2023 11:25KartaIF
Hyphodontia sambuci (Pers.) J. Erikss. (1958)SchizoporaceaeHymenochaetalesAgaricomycetes09.04.2023 11:25KartaIF
Hyphoderma sambuci (Pers.) Jülich (1974)MeruliaceaePolyporalesAgaricomycetes09.04.2023 11:25KartaIF
Corticium sambuci Pers. (1794)CorticiaceaeCorticialesAgaricomycetes09.04.2023 11:25KartaIF
Lyomyces sambuci (Pers.) P. Karst. (1882)CorticiaceaeCorticialesAgaricomycetes09.04.2023 11:25KartaIF
Xylodon pruni (Lasch) Hjortstam & Ryvarden (2007)SchizoporaceaeHymenochaetalesAgaricomycetes09.04.2023 11:19KartaIF
Hyphodontia pruni (Lasch) Svrček (1973)SchizoporaceaeHymenochaetalesAgaricomycetes09.04.2023 11:18KartaIF
Grandinia pruni (Lasch) Jülich (1982)Incertae sedisIncertae sedisAgaricomycetes09.04.2023 11:18KartaIF
Hyphodontia crustosa (Pers.) J. Erikss. (1958)SchizoporaceaeHymenochaetalesAgaricomycetes09.04.2023 11:03KartaIF
Grandinia crustosa (Pers.) Fr. (1838)Incertae sedisIncertae sedisAgaricomycetes09.04.2023 11:03KartaIF
Tremella encephala Willd. (1801)TremellaceaeTremellalesTremellomycetes04.04.2023 23:35KartaIF
Cistella acuum (Alb. & Schwein.) Svrček (1959)HyaloscyphaceaeHelotialesLeotiomycetes02.04.2023 11:20KartaIF
Xanthoporia radiata (Sowerby) Ţura, Zmitr., Wasser, Raats & Nevo (2011)HymenochaetaceaeHymenochaetalesAgaricomycetes26.03.2023 20:48KartaIF
Pulcherricium coeruleum (Lam.) Parmasto (1968)CorticiaceaeCorticialesAgaricomycetes16.03.2023 23:26KartaIF
Sarcoscypha austriaca (Beck ex Sacc.) Boud. (1907)SarcoscyphaceaePezizalesPezizomycetes13.03.2023 07:31KartaIF
Galerina vittiformis (Fr.) Singer (1950)StrophariaceaeAgaricalesAgaricomycetes24.02.2023 14:01KartaIF
Cyclocybe aegerita (V. Brig.) Vizzini (2014)StrophariaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.02.2023 20:23KartaIF
Agrocybe aegerita (V. Brig.) Singer (1951)StrophariaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.02.2023 20:22KartaIF
Lachnum fuscescens (Pers.) P. Karst. (1885)HyaloscyphaceaeHelotialesLeotiomycetes24.01.2023 08:59KartaIF
Brunnipila fuscescens (Pers.) Baral (1985)LachnaceaeHelotialesLeotiomycetes24.01.2023 08:58KartaIF
Xerula melanotricha Dörfelt (1979)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes24.01.2023 08:57KartaIF
Oudemansiella melanotricha (Dörfelt) M.M. Moser (1983)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes24.01.2023 08:57KartaIF
Agrocybe cylindracea (DC.) Maire (1938)StrophariaceaeAgaricalesAgaricomycetes24.01.2023 08:39KartaIF
Rhodocollybia butyracea f. asema (Fr.) Antonín, Halling & Noordel. (1997)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes24.01.2023 08:33KartaIF
Collybia butyracea var. asema (Fr.) Cetto (1987)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes24.01.2023 08:33KartaIF
Rhodocollybia butyracea var. asema (Fr.) Gminder (2019)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes24.01.2023 08:32KartaIF
Collybia filamentosa Velen. (1920)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes24.01.2023 08:29KartaIF
Gymnopus confluens (Pers.) Antonín, Halling & Noordel. (1997)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes24.01.2023 08:24KartaIF
Collybia ingrata (Schumach.) Quél. (1872)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes24.01.2023 08:23KartaIF
Collybia confluens (Pers.) P. Kumm. (1871)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes24.01.2023 08:22KartaIF

Zadnja dodana slovenska imena

Slovensko imePrivzetoLatinsko imeDružinaRedRazredDatum vnosa  
jelkin zgručevecPanellus violaceofulvus (Batsch) Singer (1936)MycenaceaeAgaricalesAgaricomycetes26.02.2024 07:05KartaIF
rumena drhtavkaTremella mesenterica (Schaeff.) Pers. (1801)TremellaceaeTremellalesTremellomycetes26.02.2024 06:56KartaIF
rak belega gabraCryphonectria carpinicola D. Rigling, T. Cech, Cornejo & L. Beenken (2020)CryphonectriaceaeDiaporthalesSordariomycetes23.02.2024 10:33KartaIF
topolov luskinarPholiota populnea (Pers.) Kuyper & Tjall.-Beuk. (1986)StrophariaceaeAgaricalesAgaricomycetes05.02.2024 00:22KartaIF
zgručevciSarcomyxa P. Karst. (1891)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes19.01.2024 22:07KartaIF
pozni zgručevecSarcomyxa serotina (Pers.) V. Papp (2019)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes19.01.2024 22:04KartaIF
podvihanciTapinella E.-J. Gilbert (1931)TapinellaceaeAgaricalesAgaricomycetes10.01.2024 16:14KartaIF
školjkasti podvihanecTapinella panuoides (Batsch) E.-J. Gilbert (1931)TapinellaceaeAgaricalesAgaricomycetes10.01.2024 16:13KartaIF
sluzasta širokolistkaMucidula mucida (Schrad.) Pat. (1887)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 21:18KartaIF
črnilovkeParasola Redhead, Vilgalys & Hopple (2001)PsathyrellaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 21:16KartaIF
bombažnata črnilovkaParasola conopilea (Fr.) Örstadius & E. Larss. (2008)PsathyrellaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 21:16KartaIF
navadna kostanjevkaImleria badia (Fr.) Vizzini (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes08.01.2024 21:11KartaIF
podvihana kolesnicaParalepista flaccida (Sowerby) Vizzini (2012)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes08.01.2024 21:09KartaIF
polstena mlečnicaLactifluus vellereus (Fr.) Kuntze (1891)RussulaceaeRussulalesAgaricomycetes08.01.2024 21:08KartaIF
mila širokolistkaXerula pudens (Pers.) Singer (1951)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 21:07KartaIF
iglična sehlevkaParagymnopus perforans (Hoffm.) J.S. Oliveira (2019)OmphalotaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 21:06KartaIF
spreminjavi gobanCyanoboletus pulverulentus (Opat.) Gelardi, Vizzini & Simonini (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes08.01.2024 21:05KartaIF
jamičasti poldedHemileccinum depilatum (Redeuilh) Šutara (2008)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes08.01.2024 21:03KartaIF
lijevkeInfundibulicybe Harmaja (2003)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 21:01KartaIF
rjavkasta livkaInfundibulicybe gibba (Pers.) Harmaja (2003)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 21:00KartaIF
livkeInfundibulicybe Harmaja (2003)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 20:59KartaIF
žametasti gobanNeoboletus erythropus (Pers.) C. Hahn (2015)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes08.01.2024 20:58KartaIF
marelična polstenkaRheubarbariboletus armeniacus (Quél.) Vizzini, Simonini & Gelardi (2015)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes08.01.2024 20:57KartaIF
svinjski gobanSuillellus luridus (Schaeff.) Murrill (1909)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes08.01.2024 20:56KartaIF
lažnjivi gobanSuillellus mendax (Simonini & Vizzini) Vizzini, Simonini & Gelardi (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes08.01.2024 20:56KartaIF
ribezov plutačPhylloporia ribis (Schumach.) Ryvarden (1978)HymenochaetaceaeHymenochaetalesAgaricomycetes08.01.2024 20:55KartaIF
olivnorjava spodvihankaSimocybe centunculus (Fr.) P. Karst. (1879)InocybaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 20:52KartaIF
navadna česnovkaMycetinis scorodonius (Fr.) A.W. Wilson & Desjardin (2005)OmphalotaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 20:51KartaIF
zastrta zajedalkaAsterophora parasitica (Bull.) Singer (1951)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 20:45KartaIF
hruškasta prašnicaApioperdon pyriforme (Schaeff.) Vizzini (2017)LycoperdaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 20:44KartaIF
leponogi gobanCaloboletus calopus (Pers.) Vizzini (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes08.01.2024 20:43KartaIF
šopasta korenovkaCollybiopsis confluens (Pers.) R.H. Petersen (2021)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 20:41KartaIF
rdeča polstenkaHortiboletus rubellus (Krombh.) Simonini, Vizzini & Gelardi (2015)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes08.01.2024 20:40KartaIF
zavita širokolistkaHymenopellis radicata (Relhan) R.H. Petersen (2010)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 20:39KartaIF
sočna mlečnicaLactifluus volemus (Fr.) Kuntze (1891)RussulaceaeRussulalesAgaricomycetes08.01.2024 20:38KartaIF
rdečerumeni gobanRubroboletus rhodoxanthus (Krombh.) Kuan Zhao & Zhu L. Yang (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes08.01.2024 20:37KartaIF
žveplasta kolobarnicaTricholoma stiparophyllum Fr. & N. Lund (1879)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 20:33KartaIF
lisasta kolobarnicaTricholoma stiparophyllum Fr. & N. Lund (1879)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 20:30KartaIF
trpki skutovecAmaropostia stiptica (Pers.) B.K. Cui, L.L. Shen & Y.C. Dai (2018)Incertae sedisPolyporalesAgaricomycetes08.01.2024 20:28KartaIF
jelova zlatolistkaChrysomphalina chrysophylla (Fr.) Clémençon (1982)HygrophoraceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 20:26KartaIF
modrikasti skutovecCyanosporus subcaesius (A. David) B.K. Cui, L.L. Shen & Y.C. Dai (2018)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes08.01.2024 20:24KartaIF
prašičji goban, žolti različekBoletus luridiformis var. junquilleus (Quél.) Knudsen (1991)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes08.01.2024 20:14KartaIF
hrastov luknjičarPolyporus umbellatus (Pers.) Fr. (1821)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes08.01.2024 20:06KartaIF
mehurčasta mešičevkaPhysarum utriculare (Bull.) Chevall. (1826)PhysaraceaePhysaridaMyxogastria08.01.2024 20:03KartaIF
mehurčasta badhamijaPhysarum utriculare (Bull.) Chevall. (1826)PhysaraceaePhysaridaMyxogastria08.01.2024 20:01KartaIF
mlečniceLactifluus (Pers.) Roussel (1806)RussulaceaeRussulalesAgaricomycetes08.01.2024 08:45KartaIF
čudovita golobicaRussula intermedia P. Karst. (1888)RussulaceaeRussulalesAgaricomycetes31.12.2023 10:50KartaIF
zašiljena pararazcepljenkaPseudosperma rimosum (Bull.) Matheny & Esteve-Rav. (2019)InocybaceaeAgaricalesAgaricomycetes31.12.2023 10:38KartaIF
bela svetloglavkaLeucocybe connata (Schumach.) Vizzini, P. Alvarado, G. Moreno & Consiglio (2015)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes31.12.2023 10:25KartaIF
zeleneči razpokanecLaeticutis cristata (Schaeff.) Audet (2010)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes31.12.2023 10:19KartaIF
svetlozelena golobicaRussula pseudoaeruginea (Romagn.) Romagn. (1967)RussulaceaeRussulalesAgaricomycetes30.12.2023 10:22KartaIF
sijajni koprenarCalonarius splendens (Rob. Henry) Niskanen & Liimat. (2022)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes29.12.2023 18:30KartaIF
janežev koprenarCalonarius odorifer (Britzelm.) Niskanen & Liimat. (2022)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes29.12.2023 18:28KartaIF
nedišeči koprenarCalonarius meinhardii (Bon) Niskanen & Liimat. (2022)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes29.12.2023 18:27KartaIF
dvobarvni bodičekSteccherinum bourdotii Saliba & A. David, (1988)MeruliaceaePolyporalesAgaricomycetes28.12.2023 21:47KartaIF
bukovinska čeladicaMycena fagetorum (Fr.) Gillet (1876)MycenaceaeAgaricalesAgaricomycetes28.12.2023 09:48KartaIF
rjavopasasta sirnicaFuscopostia leucomallella (Murrill) B.K. Cui, L.L. Shen & Y.C. Dai (2018)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes28.12.2023 09:37KartaIF
raskava zobnicaXylodon brevisetus (P. Karst.) Hjortstam & Ryvarden (2009)SchizoporaceaeHymenochaetalesAgaricomycetes25.12.2023 12:17KartaIF
okrašena sluzarkaPhlegmacium triumphans (Fr.) Niskanen & Liimat. (2022)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes23.12.2023 11:30KartaIF
rumenobetni novogobanNeoboletus xanthopus (Klofac & A. Urb.) Klofac & A. Urb. (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes23.12.2023 11:24KartaIF
rožnati ostrigarPleurotus djamor (Rumph. ex Fr.) Boedijn (1959)PleurotaceaeAgaricalesAgaricomycetes22.12.2023 12:19KartaIF
žametasta širokolistkaParaxerula caussei (Maire) R.H. Petersen (2010)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.12.2023 08:45KartaIF
kruljasta koprenkaThaxterogaster scaurus (Fr.) Niskanen & Liimat. (2022)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.12.2023 08:41KartaIF
kresilačeRhodofomes Kotl. & Pouzar (1990)FomitopsidaceaePolyporalesAgaricomycetes23.11.2023 23:02KartaIF
rožnata kresilačaRhodofomes roseus (Alb. & Schwein.) Kotl. & Pouzar (1990)FomitopsidaceaePolyporalesAgaricomycetes23.11.2023 23:02KartaIF
zajetni kukmakAgaricus urinascens (Jul. Schäff. & F.H. Møller) Singer (1951)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes22.11.2023 06:05KartaIF
zbledela kandolovkaCandolleomyces candolleanus (Fr.) D. Wächt. & A. Melzer (2020)PsathyrellaceaeAgaricalesAgaricomycetes22.11.2023 05:57KartaIF
temneči kukmakovecLeucoagaricus badhamii (Berk. & Broome) Singer (1951)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes20.11.2023 21:03KartaIF
zlata drhtavkaNaematelia aurantia (Schwein.) Burt (1921)NaemateliaceaeTremellalesTremellomycetes20.11.2023 21:02KartaIF
zlata drhtavkaTremella aurantia Schwein. (1822)TremellaceaeTremellalesTremellomycetes20.11.2023 21:01KartaIF
gomoljavi kijevecMacrotyphula phacorrhiza (Reichard) Olariaga, Huhtinen, Læssøe, J.H. Petersen & K. Hansen (2020)TyphulaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.11.2023 20:15KartaIF
ukrivljeni kijevecMacrotyphula contorta (Holmsk.) Rauschert (1987)TyphulaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.11.2023 20:14KartaIF
rožnosivi gobanButyriboletus roseogriseus (Šutara, M. Graca, M. Kolařík, Janda & Kříž) Vizzini & Gelardi (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes16.10.2023 05:27KartaIF
rožnosivi gobanBoletus roseogriseus Šutara, M. Graca, M. Kolařík, Janda & Kříž (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes16.10.2023 05:27KartaIF
bakrenordeča koprenkaCalonarius cupreorufus (Brandrud) Niskanen & Liimat. (2022)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes16.10.2023 05:22KartaIF
bakrenordeča koprenkaCortinarius cupreorufus Brandrud (1994)CortinariaceaeAgaricalesAgaricomycetes16.10.2023 05:22KartaIF
kravljačaSuillus bovinus (Pers.) Kuntze (1898)SuillaceaeBoletalesAgaricomycetes16.10.2023 05:19KartaIF
votlobetna lupljivkaSuillus cavipes (Opat.) A.H. Sm. & Thiers (1964)SuillaceaeBoletalesAgaricomycetes16.10.2023 05:18KartaIF
preprosti gobanHemileccinum impolitum (Fr.) Šutara (2008)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes22.09.2023 09:04KartaIF
preprosti poldedHemileccinum impolitum (Fr.) Šutara (2008)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes22.09.2023 09:04KartaIF
topogrbi dežnikMacrolepiota subsquarrosa (Locq.) Bon (1981)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.08.2023 22:54KartaIF
nenavadna ježevkaHydnellum ioeides (Pass.) E. Larss., K.H. Larss. & Kõljalg (2019)BankeraceaeThelephoralesAgaricomycetes09.08.2023 22:44KartaIF
nenavadni ježevecHydnellum ioeides (Pass.) E. Larss., K.H. Larss. & Kõljalg (2019)BankeraceaeThelephoralesAgaricomycetes09.08.2023 22:43KartaIF
nenavadni ježevecSarcodon ioeides (Pass.) Bataille (1924)BankeraceaeThelephoralesAgaricomycetes09.08.2023 22:43KartaIF
zgodnja grivaRamaria flavosalmonicolor Schild (1990)GomphaceaeGomphalesAgaricomycetes17.06.2023 13:27KartaIF
mrenovkeAtheliachaete Spirin & Zmitr. (2011)PhanerochaetaceaePolyporalesAgaricomycetes06.06.2023 15:36KartaIF
rdečeča mrenovkaAtheliachaete sanguinea (Fr.) Spirin & Zmitr. (2011)PhanerochaetaceaePolyporalesAgaricomycetes06.06.2023 15:35KartaIF
vejina sehličkaCollybiopsis ramealis (Bull.) Millsp. (1913)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes06.06.2023 15:30KartaIF
vejina sehlicaCollybiopsis ramealis (Bull.) Millsp. (1913)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes06.06.2023 15:30KartaIF
vejina korenovkaCollybiopsis ramealis (Bull.) Millsp. (1913)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes06.06.2023 15:30KartaIF
parazitska bradavičkaDialonectria episphaeria (Tode) Cooke (1884)NectriaceaeHypocrealesSordariomycetes05.06.2023 18:12KartaIF
sklediceGeoscypha (Cooke) Lambotte (1887)PezizaceaePezizalesPezizomycetes11.05.2023 23:23KartaIF
vinskordeča skledicaGeoscypha ampelina (Gillet) Van Vooren & Dougoud (2020)PezizaceaePezizalesPezizomycetes11.05.2023 23:23KartaIF
Govnarska črnivkaPsathyrella panaeoloides (Maire) Arnolds (1982)PsathyrellaceaeAgaricalesAgaricomycetes07.05.2023 08:35KartaIF
mačična bulavostTaphrina johansonii Sadeb. (1890)TaphrinaceaeTaphrinalesTaphrinomycetes01.05.2023 18:16KartaIF
skorjevkeMarchandiomyces Diederich & D. Hawksw. (1990)CorticiaceaeCorticialesAgaricomycetes29.04.2023 21:32KartaIF
hrastova skorjevkaMarchandiomyces quercinus (J. Erikss. & Ryvarden) D. Hawksw. & A. Henrici (2015)CorticiaceaeCorticialesAgaricomycetes29.04.2023 21:32KartaIF
metličavost, bulavost, iznakaženostTaphrina Fr. (1815)TaphrinaceaeTaphrinalesTaphrinomycetes29.04.2023 20:17KartaIF
mačična bulavostTaphrina rhizophora Johanson (1887)TaphrinaceaeTaphrinalesTaphrinomycetes29.04.2023 20:16KartaIF
ameriški smrčekMorchella americana Clowez & Matherly (2012)MorchellaceaePezizalesPezizomycetes25.04.2023 12:47KartaIF

Zadnja posodobljena slovenska imena

Slovensko imePrivzetoLatinsko imeDružinaRedRazredDatum posodobitve  
livkeInfundibulicybe Harmaja (2003)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes08.01.2024 21:01KartaIF
krvavordeči gobanRubroboletus rubrosanguineus (Cheype) Kuan Zhao & Zhu L. Yang (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes08.01.2024 20:36KartaIF
jelkina irhovkaPodofomes trogii (Fr.) Pouzar (1971)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes08.01.2024 20:20KartaIF
navadna ploskocevkaTrametes trogii Berk. (1850)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes08.01.2024 20:17KartaIF
prašičji goban, oranžni različekBoletus luridiformis var. discolor (Quél.) Krieglst. (1991)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes08.01.2024 20:09KartaIF
razvejani luknjičarPolyporus umbellatus (Pers.) Fr. (1821)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes08.01.2024 20:04KartaIF
mehurčasta badhamijaPhysarum utriculare (Bull.) Chevall. (1826)PhysaraceaePhysaridaMyxogastria08.01.2024 20:03KartaIF
modrikasti sinjetrosnikCyanosporus subcaesius (A. David) B.K. Cui, L.L. Shen & Y.C. Dai (2018)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes31.12.2023 08:39KartaIF
jelov zlatolistarChrysomphalina chrysophylla (Fr.) Clémençon (1982)HygrophoraceaeAgaricalesAgaricomycetes31.12.2023 08:27KartaIF
trpki skutnikovecAmaropostia stiptica (Pers.) B.K. Cui, L.L. Shen & Y.C. Dai (2018)Incertae sedisPolyporalesAgaricomycetes31.12.2023 08:10KartaIF
zgoščenolistna kolobarnicaTricholoma stiparophyllum Fr. & N. Lund (1879)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes30.12.2023 10:37KartaIF
rdečerumeni rubinovecRubroboletus rhodoxanthus (Krombh.) Kuan Zhao & Zhu L. Yang (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes30.12.2023 10:06KartaIF
sočni mlečnikLactifluus volemus (Fr.) Kuntze (1891)RussulaceaeRussulalesAgaricomycetes30.12.2023 09:32KartaIF
zavita širokolistaricaHymenopellis radicata (Relhan) R.H. Petersen (2010)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes30.12.2023 09:13KartaIF
rdeči vrtnikovecHortiboletus rubellus (Krombh.) Simonini, Vizzini & Gelardi (2015)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes30.12.2023 09:08KartaIF
šopasta pakorenovkaCollybiopsis confluens (Pers.) R.H. Petersen (2021)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes29.12.2023 18:47KartaIF
listna livkaClitocybe phyllophila (Pers.) P. Kumm. (1871)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes29.12.2023 18:44KartaIF
leponogi postavnežCaloboletus calopus (Pers.) Vizzini (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes29.12.2023 18:23KartaIF
hruškasta prašničarkaApioperdon pyriforme (Schaeff.) Vizzini (2017)LycoperdaceaeAgaricalesAgaricomycetes29.12.2023 18:15KartaIF
zastrti zajedalecAsterophora parasitica (Bull.) Singer (1951)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes28.12.2023 19:00KartaIF
začimbna česnovkaMycetinis scorodonius (Fr.) A.W. Wilson & Desjardin (2005)OmphalotaceaeAgaricalesAgaricomycetes28.12.2023 18:17KartaIF
olivnorjavi spodvihanecSimocybe centunculus (Fr.) P. Karst. (1879)InocybaceaeAgaricalesAgaricomycetes28.12.2023 09:30KartaIF
smolasti luknjičarPolyporus badius Jungh. (1846)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes27.12.2023 15:16KartaIF
ribezova plutačevkaPhylloporia ribis (Schumach.) Ryvarden (1978)HymenochaetaceaeHymenochaetalesAgaricomycetes26.12.2023 09:31KartaIF
varljivi lupljivecSuillellus mendax (Simonini & Vizzini) Vizzini, Simonini & Gelardi (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes23.12.2023 12:03KartaIF
svinjski lupljivecSuillellus luridus (Schaeff.) Murrill (1909)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes23.12.2023 12:00KartaIF
marelični škrlatnikRheubarbariboletus armeniacus (Quél.) Vizzini, Simonini & Gelardi (2015)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes23.12.2023 11:42KartaIF
rumenobetni novogobanNeoboletus xanthopus (Klofac & A. Urb.) Klofac & A. Urb. (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes23.12.2023 11:26KartaIF
žametasti novogobanNeoboletus erythropus (Pers.) C. Hahn (2015)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes23.12.2023 11:22KartaIF
rjavkasta lijevkaInfundibulicybe gibba (Pers.) Harmaja (2003)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes23.12.2023 11:01KartaIF
jamičasti turkovecHemileccinum depilatum (Redeuilh) Šutara (2008)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes23.12.2023 10:53KartaIF
spreminjavi modrivecCyanoboletus pulverulentus (Opat.) Gelardi, Vizzini & Simonini (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes23.12.2023 10:46KartaIF
iglični pakorenovecParagymnopus perforans (Hoffm.) J.S. Oliveira (2019)OmphalotaceaeAgaricalesAgaricomycetes16.12.2023 12:47KartaIF
mili širokolistarXerula pudens (Pers.) Singer (1951)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes14.12.2023 17:18KartaIF
polsteni mlečnikLactifluus vellereus (Fr.) Kuntze (1891)RussulaceaeRussulalesAgaricomycetes14.12.2023 17:01KartaIF
ohlapni kolesnikParalepista flaccida (Sowerby) Vizzini (2012)Incertae sedisRussulalesAgaricomycetes14.12.2023 16:53KartaIF
kostanjasti polstenovecImleria badia (Fr.) Vizzini (2014)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes14.12.2023 16:44KartaIF
stožčasta črnilovkaParasola conopilea (Fr.) Örstadius & E. Larss. (2008)PsathyrellaceaeAgaricalesAgaricomycetes14.12.2023 16:08KartaIF
sluzasta porcelankaMucidula mucida (Schrad.) Pat. (1887)PhysalacriaceaeAgaricalesAgaricomycetes14.12.2023 15:55KartaIF
ameriški dežnikovec (napačno)Leucocoprinus badhamii (Berk. & Broome) Locq. (1943)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes20.11.2023 21:06KartaIF
ameriški kukmakovec (napačno)Leucoagaricus badhamii (Berk. & Broome) Singer (1951)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes20.11.2023 21:05KartaIF
ameriški dežnikovec (napačno)Leucoagaricus badhamii (Berk. & Broome) Singer (1951)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes20.11.2023 21:05KartaIF
temneči kukmakovecLeucoagaricus badhamii (Berk. & Broome) Singer (1951)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes20.11.2023 21:04KartaIF
temneči dežnikovecLeucoagaricus badhamii (Berk. & Broome) Singer (1951)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes20.11.2023 21:04KartaIF
ovenčana lepoglavkaTricholomella constricta (Fr.) Zerova ex Kalamees (1992)LyophyllaceaeAgaricalesAgaricomycetes10.11.2023 17:59KartaIF
ovenčana čednoglavkaTricholomella constricta (Fr.) Zerova ex Kalamees (1992)LyophyllaceaeAgaricalesAgaricomycetes10.11.2023 17:58KartaIF
žafranastolistna postrančicaCrepidotus crocophyllus Berk.InocybaceaeAgaricalesAgaricomycetes09.11.2023 20:22KartaIF
mačična bulavostTaphrina johansonii Sadeb. (1890)TaphrinaceaeTaphrinalesTaphrinomycetes01.05.2023 18:16KartaIF
metličavost, bulavost, iznakaženostTaphrina Fr. (1815)TaphrinaceaeTaphrinalesTaphrinomycetes01.05.2023 15:20KartaIF
mačična bulavostTaphrina rhizophora Johanson (1887)TaphrinaceaeTaphrinalesTaphrinomycetes29.04.2023 20:31KartaIF
jelševa metličavostTaphrina epiphylla (Sadeb.) Sacc. (1889)TaphrinaceaeTaphrinalesTaphrinomycetes29.04.2023 20:15KartaIF
navadni bezgarLyomyces sambuci (Pers.) P. Karst. (1882)CorticiaceaeCorticialesAgaricomycetes09.04.2023 11:21KartaIF
navadni bezgarHyphodontia sambuci (Pers.) J. Erikss. (1958)SchizoporaceaeHymenochaetalesAgaricomycetes09.04.2023 11:15KartaIF
brinova zobnicaHyphodontia juniperi (Bourdot & Galzin) J. Erikss. & Hjortstam (1976)SchizoporaceaeHymenochaetalesAgaricomycetes09.04.2023 11:13KartaIF
bezgarjiLyomyces P. Karst. (1882)CorticiaceaeCorticialesAgaricomycetes09.04.2023 11:05KartaIF
cinobrasta ploskocevkaTrametes cinnabarina (Jacq.) Fr. (1874)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes26.03.2023 21:27KartaIF
češnjeva ploskocevkaTrametes cinnabarina (Jacq.) Fr. (1874)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes26.03.2023 21:27KartaIF
vlaknata korenovkaRhodocollybia filamentosa (Velen.) Antonín (1986)MarasmiaceaeAgaricalesAgaricomycetes24.01.2023 08:31KartaIF
kijasta blazinovkaHypocrea leucopus (P. Karst.) H.L. Chamb. (2004)HypocreaceaeHypocrealesSordariomycetes22.01.2023 21:21KartaIF
kisasta blazinovkaHypocrea leucopus (P. Karst.) H.L. Chamb. (2004)HypocreaceaeHypocrealesSordariomycetes22.01.2023 21:21KartaIF
vrbova medlenkaHebeloma leucosarx P.D. Orton (1960)StrophariaceaeAgaricalesAgaricomycetes22.01.2023 13:02KartaIF
vrbina medlenkaHebeloma leucosarx P.D. Orton (1960)StrophariaceaeAgaricalesAgaricomycetes22.01.2023 13:02KartaIF
vrbova rdečelistkaEntoloma politum (Pers.) Donk (1979)EntolomataceaeAgaricalesAgaricomycetes22.01.2023 13:01KartaIF
vrbina rdečelistkaEntoloma politum (Pers.) Donk (1979)EntolomataceaeAgaricalesAgaricomycetes22.01.2023 13:01KartaIF
penasti spužvovecSarcodontia spumea (Sowerby) Spirin (2001)MeruliaceaePolyporalesAgaricomycetes14.12.2022 13:50KartaIF
strnjenkeNeofavolus Sotome & T. Hatt. (2013)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes06.12.2022 07:10KartaIF
rdečebetni dežnikMacrolepiota fuliginosa (Barla) Bon (1977)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes29.11.2022 11:41KartaIF
vodenasta livkaClitocybe hydrogramma (Bull. & A. Venturi) P. Kumm. (1871)TricholomataceaeAgaricalesAgaricomycetes20.11.2022 09:06KartaIF
užitna sirovkaLactarius deliciosus (L.) Gray (1821)RussulaceaeRussulalesAgaricomycetes09.11.2022 08:57KartaIF
temneči dežnikovecLeucocoprinus badhamii (Berk. & Broome) Locq. (1943)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes12.09.2022 14:28KartaIF
votlobetni dežnikovecLeucocoprinus cretaceus (Bull.) Locq. (1945)AgaricaceaeAgaricalesAgaricomycetes12.09.2022 14:23KartaIF
grbančasta slojevkaStereum rugosum Pers. (1794)StereaceaeRussulalesAgaricomycetes10.08.2022 14:28KartaIF
porovciRoyoporus A.B. De (1996)PolyporaceaePolyporalesAgaricomycetes06.07.2022 15:12KartaIF
javorjeva krastovkaEutypella parasitica R.W. Davidson & R.C. Lorenz (1938)DiatrypaceaeXylarialesSordariomycetes06.07.2022 15:00KartaIF
javorov rakEutypella parasitica R.W. Davidson & R.C. Lorenz (1938)DiatrypaceaeXylarialesSordariomycetes06.07.2022 14:59KartaIF
trnasta krastovkaEutypa spinosa (Pers.) Tul. & C. Tul. (1863)DiatrypaceaeXylarialesSordariomycetes06.07.2022 14:54KartaIF
krastovkeEutypella (Nitschke) Sacc. (1875)DiatrypaceaeXylarialesSordariomycetes06.07.2022 14:54KartaIF
krastovciEutypa Tul. & C. Tul. (1863)DiatrypaceaeXylarialesSordariomycetes06.07.2022 14:54KartaIF
jesenova pecljevkaHymenoscyphus fraxineus (T. Kowalski) Baral, Queloz & Hosoya (2014)HelotiaceaeHelotialesLeotiomycetes06.07.2022 14:27KartaIF
jesenov ožigHymenoscyphus fraxineus (T. Kowalski) Baral, Queloz & Hosoya (2014)HelotiaceaeHelotialesLeotiomycetes06.07.2022 14:27KartaIF
težki goban, rumeni različekBoletus torosus var. xanthus Cetto (1983)BoletaceaeBoletalesAgaricomycetes01.07.2022 12:13KartaIF
leskin skorjederHypoxylon fuscum (Pers.) Fr. (1849)XylariaceaeXylarialesSordariomycetes28.04.2022 16:36KartaIF
leskov skorjoderHypoxylon fuscum (Pers.) Fr. (1849)XylariaceaeXylarialesSordariomycetes28.04.2022 16:36KartaIF
moravski skorjoderHypoxylon cercidicola (Berk. & M.A. Curtis ex Peck) Y.M. Ju & J.D. Rogers (1996)XylariaceaeXylarialesSordariomycetes28.04.2022 16:34KartaIF
ticinski skorjoderHypoxylon ticinense L.E. Petrini (1986)XylariaceaeXylarialesSordariomycetes28.04.2022 16:21KartaIF
hruškasta oglarkaDaldinia childiae J.D. Rogers & Y.M. Ju (1999)XylariaceaeXylarialesSordariomycetes06.04.2022 13:34KartaIF
jelševa čeladicaMycena alnetorum J. Favre (1957)MycenaceaeAgaricalesAgaricomycetes21.03.2022 12:33KartaIF
škrlatnordeča glavnicaClaviceps purpurea (Fr.) Tul. (1883)ClavicipitaceaeHypocrealesSordariomycetes02.03.2022 23:12KartaIF
rdeča grivaClavaria botrytis Pers. (1800)ClavariaceaeAgaricalesAgaricomycetes02.03.2022 13:33KartaIF
veliki kijecClavaria pistillaris L. (1771)ClavariaceaeAgaricalesAgaricomycetes02.03.2022 13:33KartaIF
dimasta kijevkaClavaria versatilis (Quél.) Sacc. & Trotter (1912)ClavariaceaeAgaricalesAgaricomycetes02.03.2022 13:32KartaIF
bleda kijevkaClavaria pallida Schaeff. (1774)ClavariaceaeAgaricalesAgaricomycetes02.03.2022 13:31KartaIF
bleda grivaClavaria pallida Schaeff. (1774)ClavariaceaeAgaricalesAgaricomycetes02.03.2022 13:31KartaIF
siva kijevkaClavaria grisea Pers. (1797)ClavariaceaeAgaricalesAgaricomycetes02.03.2022 13:31KartaIF
siva grivačaClavaria grisea Pers. (1797)ClavariaceaeAgaricalesAgaricomycetes02.03.2022 13:31KartaIF
siva grivačaRamaria cinerea (Bull.) Gray (1821)GomphaceaeGomphalesAgaricomycetes02.03.2022 13:27KartaIF
leskina mlečnicaLactarius pyrogalus (Bull.) Fr. (1838)RussulaceaeRussulalesAgaricomycetes02.03.2022 12:59KartaIF
leskina viljeminkaVuilleminia coryli Boidin, Lanq. & Gilles (1989)CorticiaceaeCorticialesAgaricomycetes02.03.2022 12:57KartaIF
leskin kelihovecCiboria coryli (Schellenb.) N.F. Buchw. (1943)SclerotiniaceaeHelotialesLeotiomycetes02.03.2022 12:57KartaIF
ločkova betičevkaTyphula filiformis (Bull.) Fr. (1838)TyphulaceaeAgaricalesAgaricomycetes21.02.2022 14:23KartaIF
O portalu Pogoji uporabe Piškotki ISSN 2670-7705 Statistika obiskov Kontakt Povezave