logo_projekt

Spletni portal Boletus informaticus

Statistika Letna poročila Karte razširjenosti Fotografije v BI Strokovnjaki    Prijava  Registracija

Karte razširjenosti

A - B - C - Č - D - E - F - G - H - I - J - K - L - M - N - O - P - R - S - Š - T - U - V - W - X - Y - Z - Ž
   
Iskalni niz
 

- A -

Vrsta imena: latinsko imeslovensko imesinonimianamorfi
Latinsko ime
Abies Miller
Abies alba Miller
Abortiporus Murrill (1904)
Abortiporus biennis (Bull.) Singer (1944)
Abrothallus De Not. (1845)
Abrothallus bertianus De Not. (1849)
Acantholyda Costa (1894)
Acantholyda hieroglyphica Christ (1791)
Acanthostigmina Höhn. (1909)
Acanthostigmina minuta (Fuckel) Clem. & Shear (1931)
Acarospora A. Massal. (1852)
Acarospora nodulosa var. nodulosa (Dufour) Hue (1909)
Acarospora sulphurata (Arnold) Arnold (1886)
Acer L.
Acer eriobia var. pseudopatani Nal.
Aceria Keifer (1944)
Aceria Nal.
Aceria erinea Nalepa (1891)
Aceria eriobia subsp. eriobia Nal.
Aceria macrochela subsp. macrochela Nal.
Aceria macrorrhyncha Nalepa (1889)
Aceria macrorrhyncha subsp. cephalonea
Aceria nervisequa Nalepa (1890)
Aceria pseudoplantani Corti
Acetabula (Fr.) Fuckel (1870)
Acladium Link (1809)
Acremonium Link (1809)
Acremonium kiliense Grütz (1925)
Acrocordia A. Massal. (1854)
Acrocordia conoidea (Fr.) Körb. (1855)
Acrocordia gemmata (Ach.) A. Massal. (1854)
Acrocordia macrocarpa Körb. (1863)
Acrometopa
Acrometopa servillea (Brullé, )
Acrospermum Tode (1790)
Acrospermum compressum Tode (1790)
Actinonema Pers. (1822)
Actinonema crataegi Pers.
Actinonema rosae (Lib.) Fr. (1849)
Adelges
Adelges cooleyi (Gillette, )
Adelges laricis Vallot (1836)
Adelphella Pfister, Matočec & I. Kušan (2009)
Adelphella babingtonii (Sacc.) Pfister, Matočec & I. Kušan (2009)
Aecidiolum Unger (1832)
Aecidiolum cirsii Sacc. (1877)
Aecidiolum convolvuli Sacc. (1877)
Aecidiolum exanthematicum Unger (1833)
Aecidiolum tussilaginis Sacc.
Aecidium Pers. (1796)
Aecidium aconiti-napelli (DC.) G. Winter (1815)
Aecidium actaeae Opiz
Aecidium bellidiastri Unger
Aecidium bifrons DC.
Aecidium compositarum Mart. (1817)
Aecidium cornutum J.F. Gmel. (1792)
Aecidium cyparissiae DC.
Aecidium galasiae Syd. & P. Syd. (1903)
Aecidium hieracii Schumach. (1803)
Aecidium leucanthemi DC. (1815)
Aecidium leucospermum DC. (1805)
Aecidium penicillatum Pers. (1792)
Aecidium phyteumatis Unger
Aecidium pimpinellae Kirchn.
Aecidium succisae L.A. Kirchn. (1856)
Aecidium thesii Desv. (1809)
Aequabiliella Crous (2015)
Aequabiliella effusa (Damm & Crous) Crous (2015)
Aethalium septicum var. vaporarium Rabenh.
Agaricus L. (1753)
Agaricus aestivalis (F.H. Møller) Pilát (1951)
Agaricus altipes (F.H. Møller) F.H. Møller (1951)
Agaricus amanitiformis Wasser (1974)
Agaricus arvensis Schaeff. (1774)
Agaricus augustus Fr. (1838)
Agaricus augustus var. albus M.M. Moser (1983)
Agaricus benesii (Pilát) Pilát (1951)
Agaricus bernardii Quél. (1878)
Agaricus bisporus (J.E. Lange) Pilát (1951)
Agaricus bitorquis (Quél.) Sacc. (1883)
Agaricus bohusii Bon (1983)
Agaricus bresadolanus Bohus (1969)
Agaricus brumalis Scop. (1772)
Agaricus caepestipes Sowerby (1795)
Agaricus campestris L. (1753)
Agaricus carptus Scop. (1772)
Agaricus chionodermus Pilát (1951)
Agaricus cocolla Scop. (1772)
Agaricus comtulus Fr. (1838)
Agaricus cupreobrunneus (Jul. Schäff. & Steer) F.H. Møller
Agaricus dulcidulus Schulzer (1874)
Agaricus essettei Bon (1983)
Agaricus excellens (F.H. Møller) F.H. Møller (1952)
Agaricus fimicola Fr. (1821)
Agaricus fissuratus (F.H. Møller) F.H. Møller (1952)
Agaricus friesii Lasch (1828)
Agaricus fuscofibrillosus (F.H. Møller) Pilát (1951)
Agaricus grumatus Scop. (1772)
Agaricus hemisphaericus Scop. (1772)
Agaricus hondensis Murrill
Agaricus impudicus (Rea) Pilát (1951)
Agaricus inclusus Scop. (1772)
Agaricus iodosmus Heinem. (1965)
Agaricus langei (F.H. Møller & Jul. Schäff.) Maire (1952)
Agaricus lanipes (F.H. Møller & Jul. Schäff.) Singer (1949)
Agaricus leccinus Scop. (1772)
Agaricus leucophaeus Scop. (1772)
Agaricus limacinus Scop. (1772)
Agaricus limpidus Fr. (1838)
Agaricus litoralis (Wakef. & A. Pearson) Konrad & Maubl. (1952)
Agaricus luteomaculatus (F.H. Møller) F.H. Møller (1952)
Agaricus lutosus (F.H. Møller) F.H. Møller (1952)
Agaricus luxurians Fr. (1838)
Agaricus macrocarpus (F.H. Møller) F.H. Møller (1952)
Agaricus macrosporoides Bohus (1974)
Agaricus macrourus Scop. (1772)
Agaricus minimus (Ricken) Pilát (1951)
Agaricus moelleri Wasser (1973)
Agaricus muscorum Hoffm. (1789)
Agaricus nivescens (F.H. Møller) F.H. Møller (1952)
Agaricus phaeolepidotus (F.H. Møller) F.H. Møller (1952)
Agaricus pilatianus (Bohus) Bohus (1974)
Agaricus placomyces var. grisea
Agaricus porphyrizon P.D. Orton (1960)
Agaricus praeclaresquamosus var. terricolor (F.H. Møller) Bon & Cappelli (1983)
Agaricus pseudopratensis (Bohus) Bohus (1976)
Agaricus pustulatus Scop. (1772)
Agaricus ramosus Bull. (1783)
Agaricus romagnesii Wasser (1977)
Agaricus rusiophyllus Lasch
Agaricus semotus Fr. (1863)
Agaricus septicus Fr. (1821)
Agaricus stercorarius Scop. (1772)
Agaricus stramineus Scop. (1772)
Agaricus striatulus Schumach. (1803)
Agaricus subfloccosus (J.E. Lange) Hlavácek (1951)
Agaricus subperonatus (J.E. Lange) Singer (1951)
Agaricus sylvaticus Schaeff. (1774)
Agaricus sylvaticus var. pallens Pilát (1951)
Agaricus sylvicola (Vittad.) Peck (1872)
Agaricus urinascens (Jul. Schäff. & F.H. Møller) Singer (1951)
Agaricus vaporarius (Pers.) Cappelli (1984)
Agaricus xanthodermus Genev. (1876)
Agaricus xanthodermus var. meleagrioides (A. Pearson) Bon & Cappelli (1983)
Agaricus xantholepis (F.H. Møller) F.H. Møller (1952)
Agelastica
Agelastica alni Linnaeus (1758)
Agonimia Zahlbr. (1909)
Agonimia tristicula (Nyl.) Zahlbr. (1909)
Agramma
Agrilus
Agrilus angustulus Illiger (1803)
Agrilus aurichalceus
Agrilus auricollis
Agrilus biguttatus Fabricius (1777)
Agrilus convexicollis
Agrilus croaticus
Agrilus cyanescens
Agrilus derasofasciatus
Agrilus graminis
Agrilus hyperici
Agrilus integrerrimus
Agrilus pratensis
Agrilus roscidus
Agrilus sulcicollis
Agrilus viridis Linnaeus (1758)
Agrocybe Fayod (1889)
Agrocybe arvalis (Fr.) Singer (1936)
Agrocybe cylindracea (DC.) Gillet (1874)
Agrocybe dura (Bolton) Singer (1936)
Agrocybe elatella (P. Karst.) Vesterh. (1989)
Agrocybe firma (Peck) Singer (1940)
Agrocybe ochracea Nauta (2004)
Agrocybe ombrophila (Fr.) Konrad & Maubl. (1949)
Agrocybe paludosa (J.E. Lange) Kühner & Romagn. (1987)
Agrocybe pediades (Fr.) Fayod (1889)
Agrocybe praecox (Pers.) Fayod (1889)
Agrocybe sphaleromorpha (Bull.) Fayod (1889)
Agrocybe vervacti (Fr.) Singer (1936)
Albatrellus Gray (1821)
Albatrellus citrinus Ryman (2003)
Albatrellus confluens (Alb. & Schwein.) Kotl. & Pouzar (1957)
Albatrellus cristatus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar (1957)
Albatrellus ovinus (Schaeff.) Kotl. & Pouzar (1957)
Albatrellus subrubescens (Murrill) Pouzar (1972)
Albotricha Raitv. (1970)
Albotricha acutipila (P. Karst.) Raitv. (1970)
Albugo (Pers.) Roussel (1806)
Albugo candida (Pers.) Roussel (1806)
Alectoria Ach. (1809)
Alectoria jubata (L.) Ach. (1810)
Alectoria sarmentosa subsp. sarmentosa (Ach.) Ach. (1810)
Alessioporus Gelardi, Vizzini & Simonini (2014)
Alessioporus ichnusanus (Alessio, Galli & Littini) Gelardi, Vizzini & Simonini (2014)
Aleuria Fuckel (1870)
Aleuria aurantia (Pers.) Fuckel (1870)
Aleuria luteonitens (Berk. & Broome) Gillet (1887)
Aleurocystidiellum P.A. Lemke (1964)
Aleurodiscus Rabenh. ex J. Schröt. (1888)
Aleurodiscus amorphus Rabenh. (1888)
Aleurodiscus disciformis (DC.) Pat. (1894)
Aleurodiscus polymorphus
Allantophomopsiella pseudotsugae (M. Wilson) Crous (2014)
Alnicola Kühner (1926)
Alnicola melinoides (Bull.) Kühner (1926)
Alnicola umbrina (Maire) Kühner (1931)
Alpova C.W. Dodge (1931)
Alpova diplophloeus (Zeller & C.W. Dodge) Trappe & A.H. Sm. (1975)
Alternaria Nees (1816)
Alternaria alternata (Fr.) Keissl. (1912)
Alternaria hederae (J.V. Almeida & Sousa da Câmara) P. Joly (1964)
Alternaria ramulosa (Sacc.) P. Joly (1964)
Amandinea M. Choisy ex Scheid. & M. Mayrhofer (1993)
Amandinea punctata (Hoffm.) Coppins & Scheid. (1993)
Amanita Pers. (1797)
Amanita argentea Huijsman (1959)
Amanita badia (Schaeff.) Bon & Contu (1985)
Amanita battarrae (Boud.) Bon (1985)
Amanita beckeri Huijsman (1962)
Amanita bertaultii Contu (1985)
Amanita biovigera Singer (1951)
Amanita caesarea (Scop.) Pers.
Amanita ceciliae (Berk. & Broome) Bas (1983)
Amanita citrina Pers. (1797)
Amanita citrina var. alba (Gillet) E.-J. Gilbert
Amanita coryli Neville & Poumarat (2009)
Amanita crocea (Quél.) Singer (1951)
Amanita crocea var. subnudipes Romagn. (1982)
Amanita echinocephala (Vittad.) Quél. (1872)
Amanita eliae Quél. (1872)
Amanita excelsa (Fr.) Bertill. (1866)
Amanita excelsa var. spissa (Fr.) Neville & Poumarat (2004)
Amanita flavescens (E.-J. Gilbert & S. Lundell) Contu (1988)
Amanita franchetii (Boud.) Fayod
Amanita friabilis (P. Karst.) Bas (1974)
Amanita fulva (Schaeff.) Fr. (1815)
Amanita fusco-olivacea (Kühner ex Contu) Romagn. (1992)
Amanita gemmata (Fr.) Bertill. (1866)
Amanita gracilior Bas & Honrubia (1982)
Amanita lepiotoides Barla
Amanita lividopallescens (Gillet) Bigeard & H. Guill. (1913)
Amanita magnivolvata Aalto (1974)
Amanita mairei Foley (1949)
Amanita muscaria (L.) Lam. (1783)
Amanita muscaria var. americana J.E. Lange
Amanita muscaria var. aureola Kalchbr. (1873)
Amanita muscaria var. formosa (Gonn. & Rabenh.) Sacc. (1887)
Amanita nivalis Grev. (1821)
Amanita ochraceomaculata Neville, Poumarat & Fraiture (2000)
Amanita ovoidea (Bull.) Link
Amanita pachyvolvata (Bon) Krieglst. (1984)
Amanita pantherina (DC.) Krombh.
Amanita pantherina var. abietum (E.-J. Gilbert) Veselý (1933)
Amanita phalloides Fr.
Amanita phalloides var. alba (Vittad.) E.-J. Gilbert
Amanita porphyria Fr. (1805)
Amanita proxima Dumée (1916)
Amanita punctata (Cleland & Cheel) D.A. Reid (1980)
Amanita regalis (Fr.) Michael
Amanita rubescens Pers. (1797)
Amanita rubescens var. annulosulphurea Gillet (1874)
Amanita rubescens var. gracilis
Amanita singeri Bas (1969)
Amanita solitaria (Bull.) Fr. (1836)
Amanita strobiliformis (Paulet ex Vittad.) Bertill. (1866)
Amanita subfraudulenta Contu (2005)
Amanita submembranacea (Bon) Gröger (1979)
Amanita vaginata (Bull.) Lam. (1783)
Amanita verna (Bull.) Lam. (1783)
Amanita virosa (Fr.) Bertill.
Amanita vittadinii (Moretti) Sacc.
Amanitopsis Roze (1876)
Amaropostia B.K. Cui, L.L. Shen & Y.C. Dai (2018)
Amaropostia stiptica (Pers.) B.K. Cui, L.L. Shen & Y.C. Dai (2018)
Amaurochaete Rostaf. (1873)
Amaurochaete atra (Alb. & Schwein.) Rostaf. (1875)
Ampelomyces Ces. ex Schltdl. (1852)
Amphinema P. Karst. (1892)
Amphinema byssoides (Pers.) J. Erikss. (1958)
Amphisphaerella xylostei (Pers.) Rulamort (1986)
Ampulloclitocybe Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys (2002)
Ampulloclitocybe clavipes (Pers.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys (2002)
Amylocorticium Pouzar (1959)
Amylocorticium canadense (Burt) J. Erikss. & Weresub (1974)
Amylocorticium subincarnatum (Peck) Pouzar (1959)
Amylocystis Bondartsev & Singer (1944)
Amyloporia Singer (1944)
Amylostereum Boidin (1958)
Amylostereum areolatum (Chaillet) Boidin (1958)
Amylostereum chailletii (Pers.) Boidin (1958)
Amylostereum laevigatum (Fr.) Boidin (1958)
Anaptychia Körb. (1848)
Anaptychia ciliaris subsp. ciliaris (L.) Körb. (1853)
Anasimyia Schiner (1864)
Anasimyia lineata Fabricius (1787)
Andricus
Andricus kollari Hartig (1843)
Anellaria P. Karst. (1879)
Anisandrus dispar (F. 1792)
Anisomeridium (Müll. Arg.) M. Choisy (1928)
Anisomeridium biforme (Borrer) R.C. Harris (1978)
Anisomeridium polypori (Ellis & Everh.) M.E. Barr (1996)
Anisomeridium ranunculosporum (Coppins & P. James) Coppins (2002)
Annulohypoxylon Y.M. Ju, J.D. Rogers & H.M. Hsieh (2005)
Antella Miettinen (2016)
Antella americana (Ryvarden & Gilb.) Ryvarden (2016)
Antheraea
Antheraea yamamai Guérin-Meneville (1861)
Antherospora R. Bauer, M. Lutz, Begerow, Piątek & Vánky (2008)
Antherospora scillae (Cif.) R. Bauer, M. Lutz, Begerow, Piątek & Vánky (2008)
Anthostoma Nitschke (1867)
Anthostoma decipiens (DC.) Nitschke (1867)
Anthostoma turgidum (Pers.) Nitschke (1867)
Anthracobia Boud. (1885)
Anthracobia macrocystis (Cooke) Boud. (1907)
Anthracobia maurilabra (Cooke) Boud. (1907)
Anthracoidea Bref. (1895)
Anthracoidea arenariae (Syd.) Nannf. (1977)
Anthracoidea capillaris Kukkonen (1963)
Anthracoidea caricis (Pers.) Bref. (1896)
Anthracoidea caricis-albae (Syd.) Kukkonen (1963)
Anthracoidea caryophylleae Kukkonen (1963)
Anthracoidea curvulae Vánky & Kukkonen (1983)
Anthracoidea hostianae B. Lindeb. ex Nannf. (1979)
Anthracoidea irregularis (Liro) Boidol & Poelt (1963)
Anthracoidea pilosae Vánky (1979)
Anthracoidea pratensis (Syd.) Boidol & Poelt (1963)
Anthracoidea sempervirentis Vánky (1979)
Anthracothecium Hampe ex A. Massal. (1860)
Anthurus Kalchbr. & MacOwan (1880)
Antinoa Velen. (1934)
Antrodia P. Karst. (1879)
Antrodia albida (Fr.) Donk (1966)
Antrodia alpina (Litsch.) Gilb. & Ryvarden (1985)
Antrodia heteromorpha (Fr.) Donk (1961)
Antrodia malicola (Berk. & M.A. Curtis) Donk (1966)
Antrodia ramentacea (Berk. & Broome) Donk (1966)
Antrodia sinuosa (Fr.) P. Karst. (1881)
Antrodia xantha (Fr.) Ryvarden (1973)
Antrodiella Ryvarden & I. Johans. (1980)
Antrodiella citrinella Niemelä & Ryvarden (1983)
Antrodiella fissiliformis (Pilát) Gilb. & Ryvarden (1987)
Antrodiella onychoides (Egeland) Niemelä (1982)
Antrodiella romellii (Donk) Niemelä (1982)
Antrodiella semisupina (Berk. & M.A. Curtis) Ryvarden (1980)
Antrodiella serpula (P. Karst.) Spirin & Niemelä (2006)
Aphroditeola olida (Quél.) Redhead & Manfr. Binder (2013)
Apiocrea Syd. & P. Syd. (1921)
Apiognomonia Höhn. (1917)
Apiognomonia errabunda (Roberge ex Desm.) Höhn. (1918)
Apiognomonia erythrostoma (Pers.) Höhn. (1918)
Apiognomonia veneta (Sacc. & Speg.) Höhn. (1920)
Apioperdon (Kreisel & D. Krüger) Vizzini (2017)
Apioperdon pyriforme (Schaeff.) Vizzini (2017)
Apiosporium fumago Fuckel (1871)
Apiosporium pinophilum Fuckel (1870)
Apiosporium rhododendri Fuckel (1870)
Apiosporopsis (Traverso) Mariani (1911)
Apiosporopsis carpinea (Fr.) Traverso (1913)
Aposphaeria Sacc. (1880)
Aposphaeria schizothecioides (Preuss) Sacc.
Aproceros
Aproceros leucopoda Takeuchi (1939)
Arachnopeziza Fuckel (1870)
Arachnopeziza aurata Fuckel (1869)
Arachnopeziza aurelia (Pers.) Fuckel (1870)
Arctoparmelia incurva (Pers.) Hale (1986)
Arctophila
Arctophila bombiforme Fallen (1810)
Arcyodes O.F. Cook (1902)
Arcyodes incarnata (Alb. & Schwein.) O.F. Cook (1902)
Arcyria Hill ex F.H. Wigg. (1780)
Arcyria affinis Rostaf. (1875)
Arcyria cinerea (Bull.) Pers. (1801)
Arcyria denudata (L.) Wettst. (1886)
Arcyria incarnata (Pers.) Pers. (1796)
Arcyria minuta Buchet (1928)
Arcyria nutans (Bull.) Grev. (1824)
Arcyria obvelata (Oeder) Onsberg (1979)
Arcyria oerstedii Rostaf. (1875)
Arcyria stipata (Schwein.) Lister (1894)
Argyresthia
Argyresthia fundella Fischer von Röslerstamm (1835)
Argyresthia thuiella Packard (1871)
Armillaria (Fr.) Staude (1857)
Armillaria borealis Marxm. & Korhonen (1982)
Armillaria bulbosa (Romagn.) Kile & Watling (1983)
Armillaria cepistipes Velen. (1920)
Armillaria gallica Marxm. & Romagn. (1987)
Armillaria mellea (Vahl) P. Kumm. (1871)
Armillaria nigropunctata Herink (1973)
Armillaria ostoyae (Romagn.) Herink (1973)
Armillariella (P. Karst.) P. Karst. (1881)
Arrhenia Fr. (1849)
Arrhenia epichysium (Pers.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys (2002)
Arrhenia gerardiana (Peck) Elborne (2008)
Arrhenia lobata (Pers.) Kühner & Lamoure ex Redhead (1984)
Arrhenia obscurata (D.A. Reid) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys (2002)
Arrhenia rickenii (Hora) Watling (1989)
Arrhenia spathulata (Fr.) Redhead (1984)
Arrhenia sphagnicola (Berk.) Redhead, Lutzoni, Moncalvo & Vilgalys (2002)
Arthonia Ach. (1806)
Arthonia atra (Pers.) A. Schneid. (1898)
Arthonia didyma Körb. (1853)
Arthonia dispersa (Schrad.) Nyl. (1861)
Arthonia exilis (Flörke) Anzi (1860)
Arthonia leucopellaea (Ach.) Almq. (1880)
Arthonia mediella Nyl. (1859)
Arthonia radiata (Pers.) Ach. (1808)
Arthonia stellaris Kremp. (1861)
Arthonia vinosa Leight. (1856)
Arthopyrenia A. Massal. (1852)
Arthopyrenia analepta (Ach.) A. Massal. (1852)
Arthopyrenia proteiformis (A. Massal.) A. Massal. (1885)
Arthopyrenia salicis A. Massal. (1852)
Arthopyrenia saxicola A. Massal. (1855)
Arthothelium A. Massal. (1852)
Arthothelium ruanum (A. Massal.) Körb. (1861)
Arthothelium spectabile (Flot.) A. Massal. (1852)
Arthrinium Kunze (1817)
Arthrinium puccinioides Kunze & J.C. Schmidt (1823)
Artomyces Jülich (1982)
Artomyces pyxidatus (Pers.) Jülich (1982)
Arvicola
Arvicola terrestris Linnaeus (1758)
Ascobolus Pers. (1792)
Ascobolus albidus P. Crouan & H. Crouan (1858)
Ascobolus crenulatus P. Karst. (1868)
Ascobolus equinus (O.F. Müll.) P. Karst. (1870)
Ascobolus furfuraceus Pers. (1774)
Ascobolus immersus Pers. (1794)
Ascobolus michaudii Boud. (1907)
Ascobolus perplexans Massee & E.S. Salmon (1901)
Ascobolus sacchariferus Brumm. (1967)
Ascochyta Lib. (1830)
Ascochyta armoraciae Cooke (1870)
Ascochyta armoraciae Fuckel (1870)
Ascochyta fagopyri Bres. (1892)
Ascochyta kabatiana Trotter (1931)
Ascochyta lantanae Sacc. (1878)
Ascochyta ligustri Sacc. & Speg. (1878)
Ascochyta limbalis Sacc. (1878)
Ascochyta potentillarum Sacc. (1878)
Ascochyta ribesia Sacc. & Fautrey (1900)
Ascochyta rosarum Lib.
Ascochyta syringae Bres. (1921)
Ascochyta tenerrima Sacc. & Roum. (1882)
Ascochyta trifolii Siemaszko (1914)
Ascochytulina deflectens (P. Karst.) Petr. (1922)
Ascocoryne J.W. Groves & D.E. Wilson (1967)
Ascocoryne cylichnium (Tul.) Korf (1971)
Ascocoryne inflata D.E. Wilson
Ascocoryne sarcoides (Jacq.) J.W. Groves & D.E. Wilson (1967)
Ascocoryne solitaria (Rehm) Dennis (1971)
Ascodichaena Butin (1977)
Ascodichaena rugosa Butin (1977)
Ascophanus Boud. (1869)
Ascophanus subgranuliformis Rehm (1887)
Ascotremella Seaver (1930)
Ascotremella faginea (Peck) Seaver (1930)
Ascozonus (Renny) E.C. Hansen (1877)
Ascozonus woolhopensis (Renny) Boud. (1907)
Aseroe rubra Labill. (1800)
Aspergillus P. Micheli ex Link (1809)
Aspergillus flavus var. flavus Link (1809)
Aspicilia A. Massal. (1852)
Aspicilia calcarea (L.) Körb. (1861)
Aspicilia cinerea (L.) Körb. (1855)
Aspidiotus
Aspidiotus nerii Bouche
Aspropaxillus Kühner & Maire (1934)
Aspropaxillus giganteus (Sowerby) Kühner & Maire (1934)
Asterina Lév. (1845)
Asterina hellebori Rehm (1887)
Asteroma DC. (1815)
Asteroma betulae Roberge ex Desm. (1843)
Asteroma corni Desm.
Asteroma coryli (Fuckel) B. Sutton (1980)
Asteroma frondicola (Fr. ex Ficinus & C. Schub.) M. Morelet (1978)
Asteroma juncaginearum Rabenh.
Asteroma padi Grev.
Asteroma phyteumae DC. (1815)
Asteromassaria Höhn. (1917)
Asteromassaria macrospora (Desm.) Höhn. (1917)
Asteromella Pass. & Thüm. (1880)
Asteromella ovata Thüm.
Asteromella quercifolii C. Massal. (1889)
Asterophora Ditmar (1809)
Asterophora lycoperdoides Ditmar (1809)
Asterophora parasitica (Bull.) Singer (1951)
Asterosporium Kunze (1819)
Asterosporium asterospermum (Pers.) S. Hughes (1958)
Asterosporium hoffmannii Kunze (1819)
Asterostroma Massee (1889)
Asterostroma ochroleucum Bres. ex Torrend (1913)
Astraeus Morgan (1889)
Astraeus hygrometricus (Pers.) Morgan (1889)
Athallia cerinelloides (Erichsen) Arup, Frödén & Søchting (2013)
Athelia Pers. (1822)
Athelia arachnoidea (Berk.) Jülich (1972)
Athelia decipiens (Höhn. & Litsch.) J. Erikss. (1958)
Athelia epiphylla Pers. (1822)
Athelia fibulata M.P. Christ. (1960)
Atheniella Redhead, Moncalvo, Vilgalys, Desjardin & B.A. Perry (2012)
Atheniella adonis (Bull.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys, Desjardin & B.A. Perry (2012)
Atheniella flavoalba (Fr.) Redhead, Moncalvo, Vilgalys, Desjardin & B.A. Perry (2012)
Atopospora betulina (Fr.) Petr. (1925)
Atrichosema
Atrichosema aceris Kieffer
Atropellis Zeller & Goodd. (1930)
Atropellis piniphila (Weir) M.L. Lohman & E.K. Cash (1940)
Aurantiporus Murrill (1905)
Aureobasidium Viala & G. Boyer (1891)
Aureobasidium pullulans var. pullulans (de Bary) G. Arnaud (1918)
Aureoboletus Pouzar (1957)
Aureoboletus gentilis (Quél.) Pouzar (1957)
Aureoboletus moravicus (Vaček) Klofac (2010)
Auricularia Bull. ex Juss. (1789)
Auricularia auricula-judae (Bull.) Quél. (1886)
Auricularia fuscosuccinea (Mont.) Henn. (1893)
Auricularia mesenterica (Dicks.) Pers. (1822)
Auriporia Ryvarden (1973)
Auriporia aurulenta A. David, Tortić & Jelic (1975)
Auriscalpium Gray (1821)
Auriscalpium vulgare Gray (1821)
Slovensko ime
agardhova razcepljenka
ajdnek (črni goban)
ajdovček (jesenski goban)
ajdovček (poletni goban)
albin (žolčasti grenivec)
alkalna čeladica
alkalna čeladica (šopasta čeladica)
alkalna rdečelistka (nizka rdečelistka)
alpska mlečnica
alpska mlečnica (lososova sirovka)
alpska rdečelistka
alpska zrnovka (varljiva zrnovka)
ambroževa zrnovka
ameriški dežnikovec (temneči dežnikovec)
ameriški klek
ameriški kukmakovec (veljavno ime Leucoagaricus americanus (Peck) Vellinga (2000), syn. Leucoagaricus americanus)
ameriški luskinček
ametistasta koprenka (kafrna koprenka)
ametistna golobica (vijoličnordeča golobica)
ampulna kučmica
andrejev zajček (favrejeva lepoglavka)
angelska lojevka (ivjenosna lojevka)
apnenčasta vlažnica
apnenke
aprilka (kratkobetna gostolistka)
aprilska rdečelistka (veljavno ime Entoloma aprile (Britzelm.) Sacc. (1887), syn. Rhodophyllus aprilis)
aprilska smrt (pomladanski hrček)
atkinsonova kučmica
azurna koprenka (nepravilna koprenka)
Sinonimi
Abortiporus fractipes (Berk. & M.A. Curtis) Gilb. & Ryvarden (1986)
Abrothallus bertianus Massee (1849)
Acarospora nodulosa (Dufour) Hue (1909)
Aceria macrorrhyncha cephalonea Nal.
Acetabula vulgaris Fuckel (1869)
Acladium ramosissimum (Berk. & M.A. Curtis) M.B. Ellis (1976)
Acrocordia alba (Schrad.) B. de Lesd. (1923)
Acrocordia biformis (Borrer) Arnold (1861)
Adelopus gaeumannii T. Rohde (1936)
Aecidiolum exanthematicum f. exanthematicum Unger (1833)
Aecidiolum tragopogonis (Pers.) Sacc. (1877)
Aecidium aquilegiae Pers. (1803)
Aecidium asperifolii Pers. (1796)
Aecidium berberidis Pers. ex J.F. Gmel. (1792)
Aecidium calthae Grev. (1824)
Aecidium clematidis DC.
Aecidium convallariae Schumach. (1803)
Aecidium elatinum Alb. & Schwein. (1805)
Aecidium erythronii DC. (1805)
Aecidium euphorbiae Pers. (1792)
Aecidium ficariae Pers. (1800)
Aecidium lycoctoni Kalchbr.
Aecidium orobi Pers. (1796)
Aecidium pedicularis Libosch.
Aecidium periclymeni Schumach. (1803)
Aecidium primulae DC. (1815)
Aecidium quadrifidum DC. (1815)
Aecidium rhamni J.F. Gmel. (1792)
Aecidium scrophulariae DC. (1815)
Aecidium thalictri Grev. (1823)
Aecidium tragopogonis Pers. (1801)
Aecidium trifolii-repentis Castagne (1880)
Aecidium tussilaginis J.F. Gmel. (1792)
Aecidium urticae Schumach. (1803)
Aecidium valerianearum Duby (1830)
Aecidium violae Schumach. (1803)
Aethalium Link (1809)
Agaricus abruptibulbus
Agaricus acicula Schaeff. (1774)
Agaricus aestivalis var. veneris (R. Heim & G. Becker) Wasser (1980)
Agaricus albertii Bon (1988)
Agaricus amarus Bull. (1792)
Agaricus amianthinus Scop. (1772)
Agaricus asper Pers. (1793)
Agaricus augustus var. perrarus (Schulzer) Bon & Cappelli (1983)
Agaricus bicolor Pers. (1801)
Agaricus bisporus var. albidus (J.E. Lange) Singer (1961)
Agaricus blattarius Fr. (1821)
Agaricus bresadolianus Bohus (1969)
Agaricus caesareus Scop. (1772)
Agaricus campanella Batsch (1783)
Agaricus campanulatus L. (1753)
Agaricus campestris var. albus Peck (1884)
Agaricus campestris var. campestris L. (1753)
Agaricus campestris var. praticola Vittad. ex Fr. (1838)
Agaricus campestris var. squamulosus (Rea) Pilát (1951)
Agaricus candicans Pers. (1801)
Agaricus catinus Fr. (1874)
Agaricus cerinus Pers. (1794)
Agaricus collinus Scop. (1772)
Agaricus concavus Scop. (1772)
Agaricus corticatus Fr. (1815)
Agaricus corticola Pers. (1801)
Agaricus cristatus Bolton (1788)
Agaricus cyathiformis Bull. (1792)
Agaricus deliciosus L. (1753)
Agaricus destrictus (Fr.) Fr. (1857)
Agaricus disseminatus Pers. (1801)
Agaricus elytroides Scop. (1772)
Agaricus epichysium Pers. (1794)
Agaricus equestris L. (1753)
Agaricus esculentus Wulfen (1781)
Agaricus fascicularis Huds. (1778)
Agaricus fastibilis Pers. (1801)
Agaricus fibula Bull. (1784)
Agaricus flavoalbus Fr. (1838)
Agaricus galericulatus Scop. (1772)
Agaricus galericulatus var. albidus Pers. (1801)
Agaricus gallinaceus Scop. (1772)
Agaricus gambosus Fr. (1821)
Agaricus gyroflexus Fr. (1838)
Agaricus haemorrhoidarius Schulzer (1874)
Agaricus hortensis (Cooke) Pilát (1951)
Agaricus laccatus Scop. (1772)
Agaricus laccatus var. amethysteus (Bull.) Berk. & Broome (1871)
Agaricus laceratus Scop. (1772)
Agaricus lacerus Fr. (1821)
Agaricus lanuginosus Bull. (1788)
Agaricus leucotrichus (F.H. Møller) F.H. Møller (1952)
Agaricus lineatus Bull. (1791)
Agaricus longipes Bull. (1785)
Agaricus luteoalbus Bolton (1788)
Agaricus macrosporus (F.H. Møller & Jul. Schäff.) Pilát (1951)
Agaricus marginatus Batsch (1789)
Agaricus maskae Pilát (1954)
Agaricus melleus Vahl (1790)
Agaricus merdarius Fr. (1821)
Agaricus metatus Secr. ex Fr. (1821)
Agaricus mollis Schaeff. (1774)
Agaricus mucidus Schrad. (1794)
Agaricus muscarius L. (1753)
Agaricus mutabilis Schaeff. (1774)
Agaricus orcella Bull. (1793)
Agaricus ostreatus Jacq. (1774)
Agaricus pantherinus DC. (1815)
Agaricus paradoxus Kalchbr. (1874)
Agaricus parvulus Weinm. (1836)
Agaricus perrarus Schulzer (1880)
Agaricus phalloides Vaill. ex Fr. (1821)
Agaricus piperatus Scop. (1772)
Agaricus placidus Fr. (1818)
Agaricus placomyces
Agaricus placomyces var. meleagris (Jul. Schäff.) R. Pascual (1987)
Agaricus placomyces var. terricolor F.H. Møller
Agaricus polygrammus Bull. (1789)
Agaricus praeclaresquamosus A.E. Freeman (1979)
Agaricus procerus Scop. (1772)
Agaricus prunulus Scop. (1772)
Agaricus purpurellus (F.H. Møller) F.H. Møller (1952)
Agaricus pustulatus Pers. (1801)
Agaricus radicatus (Vittad.) Romagn. (1938)
Agaricus roridus Scop. (1772)
Agaricus rubellus Scop. (1772)
Agaricus russula Schaeff. (1774)
Agaricus sagatus Fr. (1821)
Agaricus semiglobatus Batsch (1786)
Agaricus semiorbicularis Bull. (1789)
Agaricus sericellus Pers. (1818)
Agaricus serotinus Schrad. (1794)
Agaricus silvaticus Schaeff. (1774)
Agaricus silvaticus var. pallens Pilát (1951)
Agaricus silvicola (Vittad.) Peck (1872)
Agaricus solitarius Bull. (1781)
Agaricus spadiceogriseus Schaeff. (1774)
Agaricus sphagnicola Berk. (1836)
Agaricus spissicaulis F.H. Møller (1952)
Agaricus squamuliferus (F.H. Møller) Pilát (1951)
Agaricus squarrosus Vahl (1770)
Agaricus stolonifer Jungh. (1830)
Agaricus stylobates Pers. (1801)
Agaricus subalpinus Britzelm. (1891)
Agaricus subfloccosus (J.E. Lange) Pilát
Agaricus sublateritius Fr. (1838)
Agaricus substramineus Courtec. (1985)
Agaricus sulphureus Bull. (1784)
Agaricus tabescens Scop. (1772)
Agaricus torminosus Schaeff. (1774)
Agaricus tristis Scop. (1772)
Agaricus udus Pers. (1801)
Agaricus umbelliferus L. (1753)
Agaricus urinascens var. excellens (F.H. Møller) Nauta (2000)
Agaricus urinascens var. urinascens (Jul. Schäff. & F.H. Møller) Singer (1951)
Agaricus vaginatus var. albus Fr. (1874)
Agaricus variegans F.H. Møller (1952)
Agaricus variegatus Scop. (1772)
Agaricus velutipes Curtis (1782)
Agaricus vinaceus Scop. (1772)
Agaricus virens Scop. (1772)
Agaricus xanthodermus var. griseus (A. Pearson) Bon & Cappelli (1983)
Agaricus xanthodermus var. lepiotoides Maire (1911)
Agrocybe aegerita (V. Brig.) Singer (1951)
Agrocybe arenicola (Berk.) Singer (1936)
Agrocybe erebia (Fr.) Kühner ex Singer (1939)
Agrocybe semiorbicularis (Bull.) Fayod (1889)
Albatrellus pes-caprae (Pers.) Pouzar (1966)
Albugo portulacae (DC. ex Duby) Kuntze (1891)
Albugo tragopogonis (DC.) Gray (1821)
Albugo tragopogonis var. tragopogonis (DC.) Gray (1821)
Alectoria capillaris (Ach.) Cromb. (1871)
Alectoria nadvornikiana Gyeln. (1932)
Alectoria sarmentosa (Ach.) Ach. (1810)
Aleuria aurantia Peck
Aleurocystidiellum disciforme (DC.) Tellería (1990)
Allantophomopsis pseudotsugae (M. Wilson) Nag Raj (1993)
Alnicola alnetorum (Maire) Romagn. (1931)
Alternaria tenuis Nees (1816)
Amanita alba Pers. (1818)
Amanita aspera
Amanita aspera var. franchetii Boud. (1881)
Amanita citrina var. citrina Pers. (1797)
Amanita inaurata Secr. (1833)
Amanita lividopallescens (Gillet) Kühner & Romagn. (1953)
Amanita muscaria f. aureola (Kalchbr.) J.E. Lange (1915)
Amanita muscaria f. formosa (Pers.) Gonn. & Rabenh. (1869)
Amanita muscaria var. muscaria (L.) Lam. (1783)
Amanita muscaria var. puella (Batsch) Pers. (1801)
Amanita muscaria var. regalis (Fr.) Sacc. (1887)
Amanita phalloides var. verna (Bull.) Lanzi (1916)
Amanita rubescens f. gracilis Gillot & Lucand
Amanita rubescens var. rubescens (Pers.) Gray (1797)
Amanita solitaria
Amanita speciosa Fr. (1818)
Amanita spissa (Fr.) P. Kumm. (1871)
Amanita spissa var. cariosa (Fr.) Veselý (1933)
Amanita spissa var. excelsa (Fr.) Dörfelt & I.L. Roth (1982)
Amanita spissa var. valida (P. Karst.) E.-J. Gilbert (1918)
Amanita subalpina M.M. Moser (1978)
Amanita submembranacea var. submembranacea (Bon) Gröger (1979)
Amanita umbrinolutea (Secr. ex Gillet) Bertill. (1910)
Amanita vaginata f. alba (Sacc.) Romagn. (1992)
Amanita vaginata var. alba (De Seynes) Gillet (1874)
Amanita vaginata var. badia (Schaeff.) L. Maire (1910)
Amanita vaginata var. flavescens E.-J. Gilbert & S. Lundell (1941)
Amanita vaginata var. plumbea (Schaeff.) Quél. & Bataille (1902)
Amanita vaginata var. punctata (Cleland & Cheel) E.-J. Gilbert (1941)
Amanita vaginata var. vaginata (Bull.) Lam. (1783)
Amanitopsis fulva (Schaeff.) W.G. Sm.
Amanitopsis vaginata var. alba Sacc. (1897)
Amyloporia alpina (Litsch.) Domański (1974)
Anaptychia ciliaris (L.) Körb. (1853)
Anellaria semiovata (Sowerby) A. Pearson & Dennis (1948)
Anisomeridium nyssogenum (Ellis & Everh.) R.C. Harris (1985)
Annulohypoxylon cohaerens (Pers.) Y.M. Ju, J.D. Rogers & H.M. Hsieh (2005)
Annulohypoxylon multiforme (Fr.) Y.M. Ju, J.D. Rogers & H.M. Hsieh (2005)
Anthostoma xylostei (Pers.) Sacc. (1874)
Anthracothecium pyrenuloides
Anthurus archeri (Berk.) E. Fisch. (1886)
Antinoa strobilina (Fr.) Velen. (1934)
Antrodia serialis (Fr.) Donk (1966)
Antrodia serpens (Fr.) P. Karst. (1879)
Antrodiella fragrans (A. David & Tortič) A. David & Tortič (1986)
Antrodiella hoehnelii (Bres.) Niemelä (1982)
Apiocrea chrysosperma (Tul. & C. Tul.) Syd. & P. Syd. (1920)
Apiognomonia quercina (Kleb.) Höhn. (1920)
Apiognomonia tiliae (Rehm) Höhn. (1920)
Arcyria punicea Pers. (1794)
Armillaria luteovirens (Alb. & Schwein.) Sacc. (1887)
Armillaria obscura
Armillaria obscura (Schaeff.) Bon (1985)
Armillaria tabescens (Scop.) Emel (1921)
Armillariella bulbosa (Barla) Romagn. (1973)
Armillariella mellea (Vahl) P. Karst. (1881)
Armillariella mellea var. lutea
Armillariella obscura (Schaeff.) Romagn. (1970)
Armillariella polymyces
Armillariella polymyces (Pers.) Singer & Clémençon (1973)
Armillariella tabescens (Scop.) Singer (1943)
Arthonia lurida Ach. (1810)
Arthonia spadicea Leight. (1854)
Arthopyrenia cinereopruinosa
Arthopyrenia lapponina Anzi (1864)
Ascobolus carneus Pers. (1801)
Ascobolus stercorarius (Bull.) J. Schröt. (1893)
Ascocalyx abietina (Lagerb.) Schläpf.-Bernh. (1969)
Ascochyta chelidonii Lib. (1834)
Ascochyta nicotianae Pass.
Ascochyta piniperda J. Lindau (0)
Ascophanus pilosus (Fr.) Boud. (1869)
Aseroe Labill. (1800)
Asordaria humana (Fuckel) Arx & Guarro (1987)
Asplenium trichomanes x Phyllitis (L.) Newm.
Aurantiporus croceus (Pers.) Murrill (1920)
Aurantiporus fissilis (Berk. & M.A. Curtis) H. Jahn (1973)
Aurantiporus fissilis (Berk. & M.A. Curtis) H. Jahn ex Ryvarden (1978)
Auricularia sambucina Mart. (1817)
Anamorfi
Apiosporium Kunze (1817)
Apiosporium citri Briosi & Pass. (1882)
Asteroma carpini (Lib.) B. Sutton (1980)
Asteroma pseudoplatani Butin & Wulf (1988)
Aureobasidium pullulans (de Bary) G. Arnaud (1918)
O portalu Pogoji uporabe Piškotki ISSN 2670-7705 Statistika obiskov Kontakt Povezave